fbpx

Wieloryb wyskakujący z wody bezpośrednio przy łodzi rybackiej – piękno natury [VIDEO]

Przyroda jest niesamowita! Zawsze nas zaskakuje swoimi ogromnymi stworzeniami, nieznanymi roślinami, pachnącymi kwiatami, i wieloma innymi rzeczami. Niedawno zrobione zdjęcie nad kalifornijskimi wodami w zatoce Monterey Bay przyprawiło wszystkich o gęsią skórkę. Ukazywało ogromnego wieloryba fałdowca wyskakującego z wody i było wprost niesamowite!

Zatoka ta jest domem dla wielu gatunków stworzeń morskich i co najważniejsze, znajduje się na szlaku migracyjnym pływaczy szarych i wielorybów fałdowców, dzięki czemu możemy tam podziwiać te zwierzęta.

Zdjęcie oraz nagranie wideo pokazuje, jak ogromny wieloryb fałdowiec wyskakuje z fal blisko łodzi rybaka imieniem Baja Sueno. Fotograf, Douglas Craft, powiedział reporterom – „Ten wieloryb był ogromny! Chyba dostałbym zawału, gdybym był na tamtej łodzi.”

W porównaniu do zwierzęcia, łódź rybacka wygląda bardzo niepozornie.

Craft wykonał zdjęcie z okienka innej łodzi z perspektywy żabiej, co sprawiło, że wieloryb wyglądał na jeszcze większego. – „Zszedłem pod pokład, by zrobić to zdjęcie z bulaju znajdującego się zaraz nad poziomem wody. Ma się przez to wrażenie, jakby się patrzyło na wieloryba z dołu.”

Fotograf miał do pomocy obserwatorkę wielorybów, Kate Cummings, która nagrała skok. – „To było świetne doświadczenie. Wieloryb wyskoczył z wody kilkakrotnie w oddali zanim zaczęłam nagrywać. Czasem gdy wieloryby wyskakują kilka razy pod rząd, zmierzają w określonym kierunku. Doszłam do wniosku, że następny wyskok będzie w pobliżu tej łodzi, bo zwierzę zdawało się kierować w tamtą stronę. I rzeczywiście! Chociaż nie spodziewałam się, że tak doskonale zrówna się z łodzią.”

Dorosłe osobniki wieloryba fałdowca ważą od 25 do 30 ton. Sięgają w długości od 12 do 16 metrów. Ich niesamowite zachowanie sprawia, że są bardzo ciekawym obiektem do obserwacji.

Poniżej możecie także obejrzeć nagranie tej sytuacji:

 

Źródło: whatzviral.com

Foto: Douglas Croft

 

 

Dodaj komentarz