fbpx

W Lublinie powstało okno życia dla małych zwierząt

 

 

W Lublinie od 4 lat funkcjonuje dom tymczasowy dla małych zwierząt, prowadzony przez Weronikę Gawełczyk. Właścicielka schroniska o nazwie Hemma wprowadziła w ostatnim czasie nową inicjatywę – okno życia dla gryzoni i małych ssaków.

– Okno życia to nowa inicjatywa. Powstała dlatego, że wiele zwierząt w województwie lubelskim było wyrzucanych. Mieliśmy bardzo dużo zgłoszeń wyrzucania głównie gryzoni domowych, więc postanowiliśmy, że taka akcja będzie pomocna – wyjaśnia Weronika Gawełczyk z domu tymczasowego dla małych zwierząt Hemma.

Na chwilę obecną można już powiedzieć, że okno życia to strzał w dziesiątkę.

– Mamy o wiele mniej zgłoszeń dotyczących wyrzucania, a coraz więcej osób do nas po prostu przynosi zwierzaki. Nie potrafię powiedzieć, ile zwierząt do nas już trafiło, ale w tygodniu zawsze jest ich kilka – stwierdza Gawełczyk.

Do okna życia trafiają najczęściej małe ssaki i szczurki.

– Są to też chomiki, myszki i rzadko, ale też się zdarzają również koty. Od 4 lat prowadzę też azyl dla gryzoni Hemma, więc można u nas również zaadoptować gryzonia. W dobie pandemii adopcja działa na takich samych zasadach jak zwykle – dodaje.

Jeśli ktoś chce oddać gryzonia do okna życia może skontaktować się całkowicie anonimowo z Hemmą pod numerem telefonu: 732 188 933. Po umówieniu się na odbiór zwierzaka pracownicy domu tymczasowego pojadą i odbiorą go osobiście. Nie będą również pytać o powód oddania, a zapewnią mu prawidłową opiekę i ochronę.

TUTAJ możesz obejrzeć materiał DDTVN.

Dodaj komentarz