fbpx

“Łowił ryby” w dziurze na drodze. Miał w tym jeden cel

W sercu Leszna, na ulicy Pankiewicza, doszło do nietypowej sytuacji, która przyciągnęła uwagę zarówno mieszkańców, jak i mediów. Inspiracją była seria filmików opublikowanych na TikToku przez użytkownika, który sam określa się “działaczem prospołecznym w sprawie dziur”. W ramach swojej działalności postanowił zwrócić uwagę na zaniedbaną nawierzchnię ulicy w oryginalny sposób — przez łowienie ryb w dziurze na drodze.

Inicjatywa ta, jak się okazuje, miała głębszy cel. Chodziło o skłonienie lokalnych władz do zajęcia się problemem remontu drogi, który od dawna był pomijany. Akcja tiktokerów wywołała spore poruszenie i skutecznie przyciągnęła uwagę odpowiednich osób. W krótkim czasie po publikacji filmików, w tym apeli do prezydenta miasta, udało się zorganizować remont nawierzchni.

Jak wyjaśnia Dominik Kaźmierczak z Miejskiego Zarządu Dróg w Lesznie w rozmowie z Polsat News, “każdy zarządca dróg priorytetowo traktuje te najważniejsze komunikacyjnie, o najwyższej klasie i kategorii. Ulica Pankiewicza nie należała do tej kategorii, ale nietradycyjny sposób zwrócenia uwagi na problem przyspieszył działania remontowe”.

Mieszkańcy ulicy Pankiewicza są zadowoleni z efektów akcji. W rozmowach z reporterem podkreślali oryginalność podejścia i wyrażali opinię, że jeśli tradycyjne metody nie przynoszą efektów, warto próbować innych sposobów. “Ciekawy sposób na rozwiązanie takich spraw. Jeśli nie ma innego sposobu, by dotrzeć od urzędnika… – komentuje jeden z mieszkańców. Inni podkreślają, że choć działanie to przyciągnęło uwagę do problemu, prawdziwy remont wymaga dokładniejszego planowania i oficjalnego zatwierdzenia.

Niezależnie od opinii, akcja łowienia ryb na ulicy Pankiewicza w Lesznie stanowi przykład na to, jak kreatywne i niekonwencjonalne metody mogą przyczynić się do rozwiązania problemów społecznych, zwłaszcza tych związanych z infrastrukturą miejską.

Dodaj komentarz