fbpx

W ciągu tygodnia straciła męża i dowiedziała się że ma raka, podjęła zaskakująca decyzję

90 – letnia kobieta z trudem zniosła wiadomość o śmierci męża, z którym żyła 60 lat, dodatkowo dowiedziała się że ma raka i czeka ją chemioterapia.  Kiedy lekarz chciał ją poinformować o terminie i przebiegu leczenia, drobna, ważąca 45 kilo kobieta, spojrzała mu prosto w oczy i najbardziej stanowczo jak tylko potrafiła powiedziała:

„Mam 90 lat, ruszam w drogę!”

Zaskoczony lekarz, wraz ze stażystą który mu towarzyszył, spojrzał na dzieci Normy, w oczekiwaniu na wyjaśnienie.

Okazało się że Norma już wcześniej rozmawiała ze swoimi dziećmi o tym, co postanowiła jeśli wyniki badań okażą się negatywne. Staruszka nie wyobrażała sobie pobytu w szpitalu i męczarni związanych z degradującym organizm leczeniem.

Co więc postanowiła?

Zamiast zacząć przyjmować chemię, staruszka postanowiła pożyć tak jak jeszcze nigdy nie miała szansy – podróżując po kraju i robiąc wszystko, na co ma ochotę. Dzieci kobiety poparły jej decyzję i pomogły jej w realizacji nowych celów

1

Podróż kobiety trwa już 6 miesięcy – przez cały czas konsekwentnie zalicza kolejne zabytki, sklepy, puby i inne miejsca, na które tylko ma ochotę.

Zdecydowała się nawet na podróż balonem, której zawsze się obawiała.

6

7

7.1

“Zrobiła dokładnie to, co zrobiłbym na jej miejscu” – miał powiedzieć lekarz kobiety

Kobieta zapytana o to, skąd czerpie siły, odpowiada:

“Módl się codziennie, aby Bóg się o ciebie troszczył, nawet jeśli nie potrafisz zatroszczyć się o siebie. I cały czas idź do przodu, to wszystko!”

2

3

4

5

8

9

10

11

12

13

14

15

16

17

Jej inspirujące przygody można śledzić na fanpage’u.

Dodaj komentarz