fbpx

Uczniowie zebrali pieniądze na emeryturę dla woźnego

Pan James, 80-letni woźny, otrzymał pomoc finansową od uczniów ze szkoły, w której pracował, co pozwoliło mu na zakończenie pracy i przejście na emeryturę. Z powodu trudnych warunków życiowych związanych z wysoką inflacją, pan James był zmuszony do podjęcia pracy pomimo swojego wieku, aby opłacić czynsz.

Wśród pracowników Callisburg High School w Teksasie był 80-letni woźny, który zmuszony był do powrotu do pracy przez szalejącą inflację. Okazało się, że emerytura nie wystarcza mu na godne życie, w związku z czym mężczyzna zaczął szukać dodatkowego źródła dochodu.

Podczas jednej z jego wędrówek po szkolnych korytarzach, zauważyło go troje uczniów: Greyson Thurman, Marti Yousko i Banner Tidwell, którzy postanowili mu pomóc.

Pomoc zorganizowana przez uczniów

Uczniowie z teksaskiej szkoły byli poruszeni widokiem staruszka sprzątającego szkolne korytarze. Postanowili mu pomóc i w tym celu, 15 lutego uruchomili zbiórkę pieniędzy na GoFundMe. Ich zamiarem było zebranie odpowiedniej kwoty, aby pan James mógł wrócić na zasłużoną emeryturę. Aby zbiórka była skuteczna, uczniowie promowali ją na popularnej platformie TikTok.

Greyson Thurman, jeden z uczniów, opublikował krótkie nagranie z panem Jamesem , podkreślając w komentarzu, że “nikt w jego wieku nie powinien sprzątać bałaganu po uczniach”.

Udało się zebrać sporą sumę

Pomysł uczniów okazał się niezwykle trafiony, ponieważ już po dwóch tygodniach od rozpoczęcia zbiórki na koncie znajdowało się ponad 270 tysięcy dolarów. Dzięki tej kwocie, pan James mógł zakończyć swoją pracę jako woźny i zacząć cieszyć się zasłużoną emeryturą.

Greyson, Marti i Banner podkreślają, że większość zebranych pieniędzy to wpłaty od uczniów i pracowników szkoły, a także mieszkańców niewielkiego miasteczka Callisburg, liczącego tylko 300 mieszkańców.

“To po prostu niesamowite. Jego potrzeba została zaspokojona dzięki trójce naszych uczniów i wszystkim pozostałym, którzy przyłączyli się do zbiórki” — powiedział dyrektor placówki Jason Hooper w rozmowie z lokalnym serwisem informacyjnym KXII.

 

One thought on “Uczniowie zebrali pieniądze na emeryturę dla woźnego

Dodaj komentarz