fbpx

Czy na kryzys naszego świata można popatrzeć z bardziej pozytywnej strony?

Pisarz Gregg Braden (kilka jego książek zostało wydanych w Polsce) stawia pytanie czy zdajemy sobie sprawę, że podążamy w kierunku zupełnie nowego świata?

Samego kryzysu, którego jesteśmy świadkami w tak wielu dziedzinach nie warto oceniać tylko w kategoriach czegoś złego i błędnego. Każdy kryzys to wołanie o naszą uwagę, aby zająć się daną kwestią w bardziej twórczy i kreatywny sposób. Największy kryzys to w istocie ten, o którym się nie mówi.

Media na całym świecie koncentrują się głównie na tym, co jest nie tak i tylko w marginalny sposób odnotowują wiele dobrych rzeczy, które dzieją się zarówno w skali lokalnej jak i globalnej. Błąd tkwi w  tym, że większości z nas wydaje się, że musimy jedynie przejść przez ten trudny czas, wdrożyć jakieś doraźne rozwiązania i świat wróci do normy, do starego porządku. Nie wróci. Więc dopóki ludzie nie pojmą, że świat przeszłości już nie istnieje i nie zechcą wspierać zupełnie nowych rozwiązań i idei będących podstawą bardziej sprawiedliwego świata, będzie nam bardzo trudno do niego wejść.
Jak więc na to co się dzieje popatrzeć z bardziej optymistycznej strony…? Obejrzyjcie film.

 

Dodaj komentarz