fbpx

Niecodzienna impreza w Oświęcimiu — dla miłośników zwierząt i zimnych kąpieli

W Oświęcimiu odbyła się niecodzienna impreza, łącząca miłośników sportu, zimnych kąpieli oraz zwierząt. Nad malownicze jezioro Kruki przybyło ponad 300 entuzjastów gotowych na niecodzienne wyzwanie. Nie była to jednak zwykłe spotkanie. Pierwsza edycja Pozytywnego Biegu z Morsami i Pupilami miała szczytny cel – wsparcie podopiecznych oświęcimskiego oddziału Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt.

Zimowa kąpiel i inne atrakcje

Głównym punktem imprezy był bieg, w którym uczestnicy wraz z ich czworonożnymi towarzyszami mieli za zadanie pokonać dystans 1500 metrów wokół jeziora Kruki. Tego typu aktywność nie tylko sprzyjała budowaniu więzi między właścicielami a ich pupilami, ale również promowała zdrowy i aktywny tryb życia.

Organizatorzy, stowarzyszenie Pozytywni wraz z Oświęcimskimi Morsami i OTOZ Animals, przygotowali także szereg innych atrakcji, w tym morsowanie w lodowatej wodzie jeziora. Uczestnicy mieli również okazję podziwiać pokaz tresury psów prowadzony przez watahę Psie Ego, co było świetną okazją do zobaczenia, na co stać nasze czworonogi pod okiem profesjonalistów.

Charytatywny wymiar imprezy

Głównym celem wydarzenia była charytatywna zbiórka na rzecz potrzebujących zwierząt, podopiecznych Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Zwierząt. Wspólnymi siłami uczestnicy i organizatorzy wydarzenia pokazali, że miłość do zwierząt może przekładać się na konkretne działania mające na celu poprawę ich losu.

Dodaj komentarz