fbpx

Polski piłkarz dostał Nagrodę za Bramkę Roku w plebiscycie FIFA

Marcin Oleksy, reprezentant Polski w amp futbolu, został nagrodzony Nagrodą za Bramkę Roku im. Ferenca Puskasa na prestiżowej gali FIFA The Best 2022, która odbyła się w Paryżu w poniedziałek. Wyróżnienie to zostało przyznane za jego niezwykłe trafienie.

Oleksy został nominowany do Nagrody za Bramkę Roku im. Ferenca Puskasa za swojego pięknego gola dla Warty Poznań w meczu PZU Amp Futbol Ekstraklasy przeciwko Stali Rzeszów. Zdobył go efektownymi nożycami, pokonując bramkarza rywali. Ta niesamowita bramka zrobiła ogromną furorę w mediach społecznościowych, co przyczyniło się do nominacji Polaka. Znalazł się w finale wraz z Brazylijczykiem Richarlisonem i Francuzem Dimitrim Payetem.

Marcin Oleksy z Bramką Roku

W poniedziałkowy wieczór reprezentant Polski w amp futbolu, Marcin Oleksy, miał zaszczyt zasiąść wśród największych gwiazd światowej piłki w paryskiej sali koncertowej Salle Pleyel. Przed wyjazdem z kraju przyznał, że ten dzień będzie pamiętał do końca życia. Była to dla niego wyjątkowa okazja, aby zintegrować się z najlepszymi zawodnikami na świecie i pokazać, że polski amp futbol także może osiągać sukcesy na międzynarodowej arenie.

— Czy liczę na zwycięstwo? Już czuję się wygrany, że zostałem nominowany do tej trójki i pokonałem kilku wielkich piłkarzy. Udowodniłem, że wszyscy jesteśmy równi — podkreślił.

Po ogłoszeniu wyniku wzruszony Polak podziękował najbliższym.

— Ciężko było mi nawet pomarzyć o takiej nagrodzie. Dedykuję ją Ewelinie, Tomkowi i Tosi. Dzięki nim podniosłem się po wypadku i jestem w tym miejscu, przed wami i strzelam tak piękne gole. Dziękuje całemu środowisko amp futbolu, możemy się spełniać. Dziękuje bardzo — mówił zawodnik przed najważniejszymi osobami w światowym futbolu.

Poniżej nagranie przedstawiające zwycięską bramkę Polaka.

Dodaj komentarz