fbpx

Niewidomy szop dostał drugą szansę dzięki swojej opiekunce

Dla Dorothy „Dot” Lee, miłość naprawdę jest ślepa.

Jako opiekunka Troupera, 8-letniego szopa pracza, który od małego, był regularnie bity przez właścieciela-golfistę, spędza dni na opiece nad niewidomym kuzynem misia pandy, który na dodatek ma uszkodzony mózg. Spełnia wszystkie jego potrzeby: karmi, kąpie, ćwiczy, bawi się i szczotkuje.

„Widzę w nim piękno” – mówi Lee, mieszkająca w południowym Fort Myers.

Nat Geo Wild wyemitowało ich historię jako część cyklu „Unlikely Animal Friends” (Nadzwyczajni przyjaciele zwierząt). Ekipa sfilmowała Troupera w przedszkolu oraz na Sanibel Causeway (most na Florydzie).

Jako zwierzęcy ambasador, Trouper kilka razy w tygodniu odwiedza przedszkola, szpitale, festiwale, biblioteki czy kościoły, ucząc szacunku dla wszystkich żywych stworzeń. Ma swoją stronę, konto na Twitterze, Facebook’u, a Kyle L.Miller napisała o nim książkę („Trouper: The True Adventures of a Blind Raccoon” [Trouper: prawdziwe podróże niewidomego szopa]).

„Jest niesamowitym maleńkim zwierzątkiem”, powiedziała Miller.

Emerytowana nauczycielka, Lee, zobaczyła stworzenie całe we krwi, po tym jak golfista surowo go stłukł w domu przyjaciela w Północnej Karolinie. Jako licencjonowana rehabilitantka dzikich zwierząt wzięła go do domu, ale nie poruszał się ani nie odpowiadał na żadne bodźce. Prawo Północnej Karoliny zabrania weterynarzom leczyć dzikie zwierzęta, więc postanowiła wyleczyć go na własną rękę.

334749_294120174036168_960358270_o-850x941

Po pięciu dniach Lee przygotowywała się do uśpienia Troupera-igły i lekarstwa leżały obok. Zaczęła płakać.

„Jedna z moich łez spadła na jego małą twarzyczkę” – wspomina. „Mówiłam do niego: przepraszam mój mały przyjacielu… Wtedy właśnie otworzył buźkę, przeciągnął się i ziewnął.”

Po tym wydarzeniu, kobieta postanowiła się wstrzymać.

„Dzień po dniu jego stan się polepszał” wspomina. Niestety Północna Karolina nakazuje wypuścić takie zwierzę na wolność w ciągu sześciu miesięcy lub uśpić go. Jednak pomimo, że słuch Troupera wrócił, maluch nie był w stanie wspinać się, chodzić czy pływać. Nie potrafił zdobywać pożywienia ani bronić się. Ale Lee widziała cel i sens w jego małym życiu, dlatego złożyła mu obietnicę.

„Zostanę z Tobą i nie pozwolę, aby jakikolwiek człowiek ponownie Cię skrzywdził.”

Kobieta postanowiła poszukać stanu, którego prawo pozwoliłoby jej na zatrzymanie Trouper’a i znalazła tylko Virginie oraz Florydę. Dodatkowo na Florydzie Trouper mógłby dostać licencję ambasadora. Urodzona w Miami, spakowała swoje rzeczy, sprzedała wszystko co niepotrzebne, wsadziła Troupera do auta i odjechała w stronę wspólnego życia w nowym miejscu, nazywanym Stanem Słońca.

 

Źródło: usatoday.com

Tłumaczenie: Beata Miernik

Dodaj komentarz