fbpx

Zwierzęcy detektyw pomogła za darmo odnaleźć 330 zaginionych psów. Do poszukiwań używa drona z termowizją

Nie przyjmuje ani grosza za swoją pracę, mówiąc, że radość, gdy właściciel zostaje ponownie połączony ze swoim zwierzęciem, jest dla niej wszystkim, czego potrzebuje.

Erica Hart w wieku 44 lat dostała swojego pierwszego drona w prezencie od ojca, w kwietniu 2018 roku.

Kiedy nauczyła sie operować latającą maszyną, jej ojciec poinformował ją, że w ich okolicy zaginął pies, sugerując jednocześnie, aby użyła swojego drona, by pomóc go znaleźć.

Erica zadzwoniła do właściciela zaginionego sznaucera, który przepadł podczas spaceru, po czym wyszła, by mu pomóc go odnaleźć. Cała akcja zakończyła się sukcesem.

Wieść o wyczynie Ericy szybko się rozeszła, od tamtego czasu sprawa “potoczyła się lawinowo”. Poszukiwaczka wzięła do tej pory udział w 330 misjach ratunkowych psów z użyciem swojego drona. Przygarnęła nawet kilka znalezionych, bezpańskich psów,

Od Szkocji po Somerset w Wielkiej Brytanii, Erica jest pierwszą osobą, do której dzwoni się w kraju w takich przypadkach.

„Nie pomagam jednak tylko w odnajdywaniu psów, znalazłam też koty, emu, krowy i pomogłam górskim ratownikom w lokalizowaniu zaginionych osób” – mówi Erica. „Pomaganie leży w mojej naturze”.

„Robię wszystko z miłości do psów. Wyobraź sobie, że nie widziałeś swojej mamy przez 10 lat, a potem nagle ją widzisz—to jest to uczucie”.

Oszacowała, że od kiedy zaczęła, przez jej ręce przeszło 30 dronów, i podkreśliła, że dla niej najważniejszy jest ludzki aspekt pracy.

„Widziałam dużych mężczyzn, którzy wybuchali płaczem; to bezcenne widzieć ich twarze” – wspomina. „Niektórzy ludzie nie mogą mieć dzieci, ale mogą mieć psa, te zwierzęta są dla niektórych wielkim pocieszeniem”.

Erica jest dostępna przez siedem dni w tygodniu i wychodziła na poszukiwania zarówno w Boże Narodzenie, jak i Nowy Rok. Najdłuższa akcja ratunkowa, w której brała udział, trwała 12 dni. Tropicielka powiedziała, że długość poszukiwań zależy od tego, czy zaginione zwierzę wchodzi w tryb walki, czy ucieczki.

Dodaj komentarz