fbpx

Singapur wprowadza taktykę “życia z Covidem” – bez kwarantanny, tekstów i codziennej statystyki

Singapur jako pierwsze państwo na świecie wprowadza taktykę określaną jako “życia z Covidem” – bez kwarantanny, bez tekstów i  bez codziennej statystyki. Władze podały, że będą traktować koronawirusa jak inne choroby endemiczne, np. grypę.

Ogłoszono, że celem nowego podejścia nie będzie całkowite wykluczenie choroby oraz zakaźności, a osoby chore nie będą musiały się izolować, nie będzie również ogłaszania codziennych ilości przypadków zakażeń, ani innych związanych z tym statystyk.

Władze Singapuru uważają, że teraz jest to “nowa normalność życia z Covidem”.

Zła wiadomość jest taka, że Covid-19 może nigdy nie odejść. Dobra zaś jest taka, że możliwe jest normalne życie bez jego całkowitego wykluczenia. To oznacza, że wirus będzie się mutował i tym samym będzie żył w naszej społeczności – napisali singapurscy ministrowie handlu, finansów i zdrowia w edytorialu do gazety “The Straits Times”.

Każdego roku mnóstwo osób zapada na grypę i inne podobne choroby układu oddechowego. Przytłaczająca większość wraca do zdrowia bez konieczności hospitalizacji i z niewielką ilością leków lub bez żadnych leków. Jednak mniejszość, zwłaszcza osoby starsze i cierpiące na choroby współistniejące, może ciężko zachorować, a niektórzy umrzeć. Nie możemy tego wykorzenić, lecz jesteśmy w stanie przemienić pandemię w coś o wiele mniej zagrażającego, jak grypa, czy ospa wietrzna i żyć dalej – czytamy w dzienniku.

Jak wiele krajów Singapur przeżył szczyt zakażeń w ubiegłym roku, gdy w połowie kwietnia odnotowano 600 przypadków dziennie. Potem mniejsza fala pojawiła się w sierpniu.

.

Źródło: polsatnews.pl

Dodaj komentarz