fbpx

Para wyłowiła sejf z pieniędzmi. Mogą zatrzymać zawartość

Dwójka pasjonatów “łowienia na magnes” z Nowego Jorku odkryła prawdziwy skarb w parkowym jeziorze. Wyłowili z dna sejf, który zawierał setki tysięcy dolarów. Przekazali znalezisko policji, ale ta stwierdziła, że sejf nie jest związany z żadnym przestępstwem. — No cóż, gratulacje — skomentował jeden z policjantów.

James Kane i Barbie Agostini wybrali się w piątek do jeziora w Flushing Meadows Corona Park w północnej części Queens. Para zarzuciła wędkę z magnesem i wyciągnęła prawdziwy skarb.

Dwójka pasjonatów znalazła sejf, w którym były paczki zniszczonych przez wodę 100-dolarowych banknotów. Jak podało BBC, w sejfie znajdowało się łącznie 100 tys. dolarów (ponad 390 tys. złotych).

Nowy Jork. Wyłowili sejf z ogromną sumą. Policja nie miała zastrzeżeń

Odkrywcy zgłosili znalezisko policji. Funkcjonariusze uznali jednak, że sejf nie jest powiązany z żadnym przestępstwem, a para może zatrzymać znalezione pieniądze. — No cóż, gratulacje — przekazał przedstawiciel nowojorskiej policji.

— Znaleźliśmy już mnóstwo sejfów — powiedział Kane. — Wyciągnęliśmy ten i zobaczyliśmy ogromne stosy banknotów — dodał. Zaznaczył jednak, że pieniądze były mokre i częściowo zniszczone.

— W sejfie nie było żadnych dokumentów tożsamości, co uniemożliwiło odnalezienie pierwotnego właściciela — dodała Agostini.

Nietypowe hobby pary związane z “magnetycznymi połowami” zaczęło się podczas pandemii Covid-19. Od tego czasu udało im się złowić wiele nietypowych skarbów, w tym granty, XIX-wieczną broń, a nawet motocykl.

Dodaj komentarz