fbpx

Chcesz podróżować, ale nie wiesz, jak zacząć? Przeczytaj to….

Chcesz podróżować, ale nie wiesz, od czego zacząć? A może masz tysiące wymówek, które powstrzymują cię przed wyjazdem? 

„Śpiewać każdy może,
Trochę lepiej, lub trochę gorzej,
Ale nie o to chodzi,
Jak co komu wychodzi.
Czasami człowiek musi,
Inaczej się udusi,
Uuu …”

Zapewne wiele osób kojarzy ten tekst z piosenki w brawurowym wykonaniu Jerzego Stuhra z roku 1977. Parafrazując klasyka, chcemy się dziś odnieść do podróżowania. Bo z nim jest podobnie, jak ze śpiewaniem 🙂 Chcesz podróżować, ale jakoś ciągle się nie składa.

Jedni wiedzą doskonale, o co w tym wszystkim chodzi i potrafią sami wszystko zorganizować, nie mają problemu z wyborem, gdzie pojechać, co zobaczyć i kogo spotkać. Inni z kolei błądzą jak dzieci we mgle i brakuje im wiedzy oraz samodzielności w tym zakresie. Są też i tacy, którzy chcieliby, ale się boją 🙂  Niemniej jednak ten zew przygody w wielu jednak drzemie, tylko nie zawsze wiedzą jak, albo nie mają z kim, albo nie mają czasu 😉 itd.

Wymówki można mnożyć. Tyle że  jak śpiewa Jerzy Stuhr: „Czasami człowiek musi, inaczej się udusi”. Zwłaszcza kiedy przychodzi lato i zewsząd dochodzą nas słuchy o następnym fantastycznym trampingu Andrzeja po Andaluzji czy wyprawie Agnieszki do Gruzji. I co wtedy? Czy faktycznie jesteśmy jedynie skazani na oglądanie zdjęć wrzucanych na Facebooku przez naszych znajomych? Czy rzeczywiście co rok musimy słuchać z zazdrością opowieści znajomych, którzy odwiedzili kolejny, piękny zakątek Polski, Europy czy świata? Oczywiście, że nie. Bo podróżowanie jest dla wszystkich! Bez ograniczeń.

Niejednokrotnie podkreślamy i piszemy o tym, że świat jest ujmująco złożony, kulturowo urozmaicony i krajobrazowo przepiękny. Dlaczego nie mielibyśmy go doświadczać na żywo, a nie tylko na fotografiach znajomych? 

chcesz podróżować

Niestety, ludzka natura jest jednak przewrotna. Czasami pomimo chęci i zamiaru realizacji jakiegoś przedsięwzięcia szukamy pretekstu, aby czegoś nie zrobić. Mijają  długie tygodnie, miesiące i lata, a my wciąż tkwimy w postanowieniu, że może kiedyś… Przemawiać może za tym lenistwo, brak środków czy też lęk przed nieznanym.

Czy faktycznie muszą to być czynniki dyskwalifikujące nas z wyjazdu marzeń? I czy zawsze wszystko musi się kończyć jak postanowienia noworoczne? Okazuje się, że nie.

Autorka książki „Jak tanio podróżować w każdym wieku i mieć z tego frajdę. 7 fikcyjnych wymówek, które powstrzymują Cię przed wyjazdem i jak temu zaradzić” udowadnia, że te wszystkie przeszkody tkwią jedynie w naszej głowie. Przy odrobinie dobrej woli są proste sposoby, aby je obejść. Z książki dowiesz się, że ani wiek, ani status materialny, ani płeć nie determinuje naszych możliwości wyjazdowych. Czy koniecznie musi się kończyć na zazdroszczeniu sąsiadowi, że włóczył się camperem po Europie?  Oczywiście, że nie.

chcesz podróżować

Jeśli Twoją wymówką jest brak wiedzy, jak taki wyjazd zorganizować albo brak języka czy pieniędzy – wyprowadzamy Cię z błędu i zapewniamy, że i to da się „przeskoczyć”. Trzeba tylko chcieć.  My to już wiemy, bo przeczytaliśmy książkę 🙂  Polecamy !!!!!! Książka w formie e-booka do zamówienia TU

Możesz też śledzić fanpage Nigdy za późno na Facebooku, gdzie na bieżąco zobaczysz krótsze relacje, zdjęcia i filmiki z miejsc, w których autorka – podróżniczka aktualnie przebywa.

A Ty? Jakie masz plany na wakacje czy urlop?
chcesz podróżować
Jak Tanio Podróżować w Każdym Wieku i Mieć z Tego Frajdę.

Dodaj komentarz