fbpx

6 oznak powodzenia. Sprawdzaj je podczas pierwszych randek

Poznałeś nową osobę i zastanawiasz się, czy warto zainwestować czas i energię w relację? Oto sześć pomyślnych sygnałów  podczas pierwszych randek, wróżących związkowi dobrze na przyszłość.

Życzliwość

Życzliwość jest cechą charakteru, która rzuca się w oczy (i w uszy!) już po kilku minutach znajomości. Jeżeli druga osoba jest na ciebie otwarta, słucha cię z uwagą, zadaje pytania, ale również życzliwie wypowiada się na temat świata i innych, to znak, że ma dobre, współczujące serce.

Ufa innym

Zaufanie często charakteryzuje ludzi o otwartych sercach i umysłach – oni po prostu wierzą, że nikt z góry nie ma złych intencji. I choć czasem ryzykują zranieniem, to jednak wciąż podnoszą się po upadku i otwierają po raz kolejny – każdemu dają drugą i trzecią szansę. Jeśli druga osoba dzieli się z tobą kawałkiem siebie – swoimi uczuciami czy historią – to znaczy, że buduje w ten sposób zaufanie i otwiera ci drogę do samego siebie. To wielki akt odwagi i bezbronności. Nie wykorzystuj tego bądź uważny i delikatny.

Jest autentyczny

Nikogo nie udaje, niczego nie maskuje, nie próbuje sprawić jak najlepszego pierwszego wrażenia. Bez problemu przyznaje się do błędów i porażek, potrafi nazywać własne emocje i pyta o twoje. Nie stara się o akceptację, po prostu daje świadectwo tego, jaki jest.

Historia

Nic nie powie ci więcej na temat drugiej osoby, jak jego historia opowiedziana przez niego samego. Oczywiście wiele osób ma tendencję do ukrywania tego, co niewygodne. Jeśli jednak jesteś uważnym słuchaczem, szybko wyłapiesz mikro sygnały ostrzeżenia. Zwracaj uwagę, w jaki sposób nowo poznana osoba mówi o sobie i innych. W jakim świetle ich przedstawia? Czy w jej opowieści są „winni” i „przegrani”? A może historia pozbawiona jest ocen i krytyki innych, skupia się natomiast na „ja” i uczuciach?

Słucha i zadaje pytania

Nic nie męczy bardziej niż monolog drugiej osoby, która zapomniała o żywej (obustronnej) dynamice rozmowy. Jeżeli druga osoba mówi tylko o sobie i nie zadaje ci pytań, to wiedz, że nie wróży to dobrze na przyszłość. Świat pełen jest ludzi o narcystycznej osobowości – chcą być w centrum uwagi i zainteresowania. Bardzo możliwe, że nie będą dbać o twoje potrzeby – a już na pewno nie wtedy, gdy to będą w opozycji do ich potrzeb. Jeśli natomiast nowo poznana osoba zadaj ci pytania, patrzy ci w oczy i słucha ze zrozumieniem i zaangażowaniem, to taka znajomość warta jest zainwestowania, a już z pewnością powtórzenia spotkania, żeby sprawdzić, czy słuchanie nie było wystudiowaną grą.

I na koniec…

Przede wszystkim daj sobie czas. Pamiętaj, że relacje potrzebują czasu i spokoju, aby wzrastać. Obserwuj siebie w kontakcie z drugą osobą, sprawdzaj, jak czujesz się w ciele, gdy jesteś w jej towarzystwie. Czy czujesz radość i podekscytowanie, spokój, błogość, a może towarzyszy ci irracjonalny silny lęk i irytacja? Jeżeli nie wiesz, czy chcesz kolejnego spotkania z nowo poznaną osobą, skieruj uwagę do wnętrza i zobacz, co twoje własne ciało ma ci do powiedzenia. W końcu umysł potrafi zmyślać, ciało natomiast zawsze powie prawdę.

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: Cytaty.pl

Dodaj komentarz