fbpx

Druhny z OSP Głogoczów zaangażowały się w ratowanie sześcioletniego Frania

Druhowie i druhny z OSP Głogoczów zaangażowali się w ratowanie sześcioletniego Frania Foremnego, u którego lekarze zdiagnozowali neuroblastomę — złośliwy nowotwór układu nerwowego. Strażacy zapozowali w tym celu do zdjęć, które ukazały się w specjalnym kalendarzu, zatytułowanym “Strażaczki i Strażacy, Krakowiacy i Górale”.

W Komendzie Miejskiej PSP w Krakowie odbyła się oficjalna premiera kalendarza stworzonego specjalnie dla Franka Foremnego. Są tam zdjęcia druhen i druhów z 12 jednostek OSP oraz funkcjonariuszek z JRG działających w Komendzie Miejskiej PSP w Krakowie.

Są to druhny jeżdżące do akcji, działające na pierwszej linii — informuje Dariusz Tylek z OSP w Głogoczowie.

Jak otrzymać kalendarz?

Wyjątkowe kalendarze są w formacie A3. Aby go otrzymać, należy wpłacić minimum 112 zł przez specjalną skarbonkę “998 dla Franka” [KLIKNIJ].

Ponadto pod specjalnym postem OSP Głogoczów na Facebooku należy wpisać kwotę, którą oferujemy za kalendarz oraz wypełnić formularz zamówienia, dostępny pod tym linkiem [KLIKNIJ].

Jeśli chcemy, aby kalendarz został do nas wysłany, musimy też opłacić koszty ewentualnej wysyłki i pakowania.

“Tylko osobom, które wypełnią to zamówienie, będziemy mogli zapewnić kalendarz. Mamy ograniczoną liczbę sztuk, stąd takie obostrzenie” – apelują strażacy z OSP Głogoczów.

Jest to kolejna  akcja strażaków wspierająca chorego Frania. Dużą popularnością cieszy się także inicjatywa #FotoRAMKAdlaFranka.

Ramki docierają już do jednostek w całej Małopolsce, a wkrótce mają trafić także dalej.

Strażacy i lokalna społeczność robią sobie w fotoramce zdjęcia, zamieszczają je w mediach społecznościowych, nagłaśniając tym samym akcję i wpłacają na pomoc Frankowi dowolną kwotę.

Dodaj komentarz