fbpx

Bał się chodzić samemu po osiedlu. Pomogli mu sąsiedzi

W osiedlu w którym dorastał Shawn Dromgoole mieszkało zaledwie kilku Afroamerykanów. Mężczyzna nie czuł się komfortowo, kiedy samotnie spacerował po okolicy. Wtedy z pomocą przyszli mu sąsiedzi.

Rodzina Shawna zamieszkała na osiedlu 12 South w Nashville 54 lata temu. 29-latek przyznał w rozmowie z „Washington Post”, że kiedy dorastał, „czuł na sobie wzrok innych”, a „samochody zwalniały, kiedy przejeżdżały obok niego”.

Wraz z narastającym napięciem, które było związane z zamieszkami w USA , wielu mieszkańców dostało ostrzeżenia, żeby „uważać na czarnoskórych mężczyzn w okolicy”. To sprawiło, że Shawn poczuł się jeszcze gorzej na swoim osiedlu.

Mężczyzna zdecydował się na opublikowanie posta na Facebooku, w którym poinformował, że bardzo boi się samotnie spacerować po swojej okolicy. Podał czas i miejsce, w którym rozpocznie swój spacer i zachęcił wszystkich do wspólnego przejścia się. Kiedy dotarł na miejsce, czekało na niego 75 osób.

W kolejnych tygodniach „Walk with Shawn” zyskiwał jeszcze większą popularność. Pewnego razu na spacer wybrało się aż 300 osób. To przykuło uwagę mediów. Niedługo później Shawn zaczął otrzymywać listy, w których ludzie informowali go, że również organizują wspólne spacery w innych miastach.

 

Źródło: wbur.org

Dodaj komentarz