fbpx

Akcesoria, które pokocha każdy miłośnik gier komputerowych

Każdy fan gier komputerowych powinien zainwestować w sprzęt, który umożliwi mu czerpanie maksimum przyjemności z pokonywania kolejnych poziomów rozgrywki. Co ważne, ilość modeli komputerów gamingowych dostępnych na rynku pozwala dobrać sprzęt o odpowiednich parametrach. Przy zakupie zestawu do gier nie można jednak zapomnieć o akcesoriach i gadżetach, które zwiększają jego funkcjonalność i pozwalają cieszyć się wysoką jakością obrazu i dźwięku. Zatem na jakie gadżety gamingowe warto postawić? Podpowiadamy.
Sprzęt dla gracza – wysokiej klasy monitor

Bardzo ważnym elementem wyposażenia dla gracza jest wysokiej jakości monitor, który zapewni nie tylko optymalną jakość obrazu, ale przy okazji nie będzie powodował dyskomfortu podczas wielogodzinnych rozgrywek sieciowych. Nowoczesne monitory dla graczy powinny wyróżniać się kilkoma kluczowymi parametrami. Dobry ekran to taki z powłoką matową i antyrefleksyjną, co pozwala chronić wzrok przed nadmiernym zmęczeniem i przesuszeniem. Nie bez znaczenia pozostaje również rozdzielczość – uniwersalnym rozwiązaniem wydaje się format Full HD lub lepszy, ale trzeba się liczyć z wyższą ceną zakupu. Warto też zwrócić uwagę na częstotliwość odświeżania obrazu i typ matrycy.

Akcesoria dla gracza – mysz i klawiatura

Jak maksymalnie wykorzystać potencjał wydajnego sprzętu gamingowego? Kupując funkcjonalną mysz oraz klawiaturę. Oba sprzęty powinny charakteryzować się dużą intuicyjnością, ergonomicznym kształtem, a także jak najmniejszym opóźnieniem przesyłania impulsów do komputera. W tej materii nieocenione okazują się tradycyjne klawiatury przewodowe – zarówno klawiatura Razer, jak i klawiatura Genesis cieszą się dużym zaufaniem wśród wytrawnych graczy. Przy wyborze idealnego modelu dla siebie warto także rzucić okiem na takie parametry jak: podświetlenie, układ klawiatury, rodzaj przełączników czy typ klawiatury (mechaniczna, membranowa, hybrydowa).

Gadżety dla gracza – słuchawki gamingowe

Wielu miłośników gier komputerowych nie potrafi rozpocząć rozgrywki bez nałożenia słuchawek gamingowych. Dobrej jakości modele pozwalają bowiem cieszyć się wysoką jakością dźwięku, którą najczęściej zapewniają słuchawki nauszne o konstrukcji zamkniętej lub półotwartej. Przy zakupie warto też położyć nacisk na szerokie pasmo przenoszenia, wielokanałowy system, jak również solidną obudowę i obecność wbudowanego mikrofonu, który okazuje się niezbędny przy rozgrywkach multiplayer. Ciekawym rozwiązaniem okazuje się również stojak na słuchawki, który pozwala mieć je zawsze pod ręką, a do tego stanowi niebanalną ozdobę kącika gamingowego z prawdziwego zdarzenia.

Dodaj komentarz