fbpx

Nie miała na jedzenie dla dzieci. Na jej konto trafiła równowartość 290 tysięcy zł.

46-letnia Subhadra, mieszkająca w południowych Indiach, znalazła się w ciężkim położeniu. Po śmierci męża brakowało jej pieniędzy nawet na jedzenie dla dzieci. Kobieta poprosiła o pomoc nauczycielkę swojego syna. Jej historia poruszyła pracownicę szkoły, która nie tylko sama ofiarowała jej pieniądze, ale także zorganizowała zbiórkę w sieci. Wynik zrzutki przerósł oczekiwania. W ciągu zaledwie trzech dni udało się zebrać ponad 5,5 mln rupii (ok. 290 tys. zł).

Kobieta o imieniu Subhadra ze stanu Kerala w południowych Indiach po śmierci męża znalazła się w trudnej sytuacji finansowej. Pieniędzy brakowało jej do tego stopnia, że nie miała za co nakarmić swoich dzieci. Zdesperowana kobieta 16 grudnia udała się do nauczycielki swojego syna, Giriji Harikumar, i poprosiła ją o 500 rupii indyjskich, czyli równowartość ok. 26 złotych.

— Dałam jej 100 rupii i powiedziałam, że postaram się zrobić coś jeszcze — przekazała cytowana przez BBC nauczycielka. Dodała, że tego samego dnia wybrała się z wizytą do domu 46-latki i na własne oczy zobaczyła, w jakiej biedzie żyje ona oraz jej dzieci.

—  W kuchni była tylko garść ziaren, a dzieci nie miały co jeść. Pomyślałam, że dawanie Subhadrze małej ilości pieniędzy nie ma sensu i byłoby kompletnie nieadekwatne do sytuacji — zaznaczyła.

Zbiórka przeszła oczekiwania

Nauczycielka, chcąc pomóc kobiecie, opublikowała na Facebooku post, w którym opisała historię kobiety i zaapelowała do użytkowników o wsparcie jej taką kwotą, na jaką mogą sobie pozwolić. We wpisie podała numer rachunku bankowego 46-latki, aby pieniądze mogły trafić bezpośrednio do niej. Post szybko stał się bardzo popularny i zyskał tysiące polubień.

Sukces zbiórki przerósł oczekiwania. W ciągu zaledwie trzech dni na konto Subhadry wpłynęło 5,5 miliona rupii, czyli równowartość ok. 290 tys. złotych. Jak poinformowało BBC, część z tych pieniędzy zostanie teraz przeznaczona na dokończenie budowy domu, którą przed śmiercią rozpoczął jej mąż. Reszta ma sfinansować codzienne wydatki rodziny. Zbiórka została już zamknięta.

Źródło: BBC, Facebook/Girija Harikumar

Dodaj komentarz