fbpx

Pierwszy darmowy Ośrodek Rozwoju Duchowego “Dhamma Pallava” w Dziadowicach

„Dhamma Pallava” będzie miejscem nauki i praktyki medytacji Vipassana, jednym z ponad 120 ośrodków tego rodzaju w skali całego świata.

Mieszczący się na ponad 10 ha ośrodek składa się z 10 budynków o łącznej powierzchni zabudowy 4 000 m2. Jest wśród nich 6 budynków mieszkalnych z indywidualnymi pokojami oraz sala medytacyjna, kuchnia z jadalniami, budynki dla nauczycieli i administracji.

Praktyka tej konkretnej techniki medytacji jest treningiem umysłu. Tak jak ćwiczenia fizyczne poprawiają nasze zdrowie fizyczne, tak też Vipassanę praktykuje się, aby ćwiczyć i rozwijać umysł. Dzięki temu nasze życie staje się bardziej świadome, harmonijne i wolne od zamętu. Vipassana w dosłownym tłumaczeniu oznacza „widzieć rzeczy takimi jakimi są”. Przyglądając się z uwagą doznaniom fizycznym, które składają się na odczuwanie ciała oraz bez ustanku wpływają na stan umysłu, zaczynamy dostrzegać prawa rządzące naszymi myślami. Zaczynamy rozumieć, skąd biorą się odczucia i osądy.

W ośrodku nie będzie wymagana opłata za pobyt i wyżywienie. Nauczyciele i inne osoby zaangażowane w organizację są wolontariuszami i nie otrzymują za to żadnego wynagrodzenia. Wszystkie wydatki będą pokrywane przez dobrowolne dotacje osób, które ukończyły kurs, doświadczyły korzyści płynących z tej praktyki i chcą, żeby także inni mogli skorzystać z takiej możliwości.

Ośrodek medytacyjny „Dhamma Pallava” budowany jest przez Polską Fundację Medytacji Vipassana. Nie jest ona związana z żadną religią czy wyznaniem. Fundacja posiada status Organizacji Pożytku Publicznego, co oznacza, iż należy do wyróżnionej przez polski rząd grupy organizacji, które działają na rzecz dobra wspólnego.

 

Czytaj więcej na: freedomnews.pl

Foto: turek24.com.pl

One thought on “Pierwszy darmowy Ośrodek Rozwoju Duchowego “Dhamma Pallava” w Dziadowicach

  • 15 stycznia 2018 at 13:57
    Permalink

    I wlasnie tak powinny wygladac nauki duchowe a nie warsztaty za tysiace zlotych plus oplaty pobytu. Co laska, a czlowiek zadowolony chetnie oplaci.

    Reply

Dodaj komentarz