fbpx

18-latkowie w Hiszpanii dostaną po 400 euro na kulturę

Każdy obywatel Hiszpanii dostanie na swoje 18 urodziny 400 euro na wydatki związane z kulturą — ogłosił w środę premier Pedro Sanchez.

Szef hiszpańskiego rządu sprecyzował, że państwowe wsparcie będzie wypłacane od 2022 r. osobom wchodzącym w dorosłość, które chcą skorzystać z wydarzeń kulturalnych.

Stwierdził, że Hiszpania poprzez przyjęcie nowego wsparcia dla młodzieży zamierza pomagać rodzimej kulturze, tak jak robią to inne państwa UE, wśród których wymienił Francję i Włochy.

Sanchez wyjaśnił, że uwzględnione już w projekcie budżetu na 2022 r. środki będą służyły na “zakup biletu do kin, na spektakle, koncerty muzyczne lub zakup książek”.

 

One thought on “18-latkowie w Hiszpanii dostaną po 400 euro na kulturę

  • 8 października 2021 at 14:12
    Permalink

    Wprawdzie to bardzo dobry pomysł, ale mam wrażenie, że pieniądze mimo wszystko są bardzo marnowane, wobec większych potrzeb tego świata. Uważam, że 400 euro na każdego młodego człowieka to tak duża kwota, że można byłoby ją spożytkować na walkę z ociepleniem klimatu (m.in. na sadzenie drzew), bądź tez na walkę z najgroźniejszymi chorobami współczesności….

    Reply

Dodaj komentarz