fbpx

Twórca popularnej gry kupuje całe lasy, aby chronić przyrodę

Twórca gry Fornite Tim Sweeney jest jednym z największych właścicieli ziemskich w amerykańskim stanie Karolina Północna. Mężczyzna od 2008 roku skupuje ziemie w celach środowiskowych.

Fortnite jest jedną z najpopularniejszych gier ostatnich lat. Jej twórcą jest Tim Sweeney, który rozpoczął swój biznes już w latach 90, zakładając firmę Epic Games, która wyprodukowała takie tytuły jak Gears of War czy Unreal Tournament.

Kiedy Tim Sweeney osiągnął sukces i stał się miliarderem, zajął się także działalnością filantropijną. Teraz przeznacza swoje pieniądze, aby chronić piękne tereny górskie Karoliny Północnej. Od 2008 roku miliarder kupił ponad 16 tys. hektarów ziemi, aby wspierać ochronę lasów. Obecnie jest on jednym z największych prywatnych właścicieli gruntów w Karolinie Północnej.

Sweeney przekazywał też darowizny na różne projekty związane z pielęgnacją działek na tym obszarze. W celu ochrony 7000 akrów w Box Creek Wilderness Sweeney w listopadzie 2016 roku przekazał 15 milionów dolarów na projekt konserwatorski.

Zdecydował się też wykupić cały las, znajdujący się u podnóży Blue Ridge Mountains. Obszar ten podobnie jak wiele innych dziewiczych terenów był celem korporacji, która planowała poprowadzić przez niego linie wysokiego napięcia.

Jego zakup był jedynym wyjściem, by ochronić setki zagrożonych gatunków zwierząt i roślin w regionie.

Sweeney w rozmowie z lokalnymi mediami powiedział, że obszar, który kupił, to jeden z najbardziej zróżnicowanych i cennych przyrodniczo miejsc w jego stanie:

— To jeden z najbardziej zróżnicowanych obszarów w Karolinie Północnej. Ma wiele rzadkich gatunków roślin i dzikich zwierząt. To tylko pierwszy krok — będziemy chronili też inne miejsca.

 

One thought on “Twórca popularnej gry kupuje całe lasy, aby chronić przyrodę

Dodaj komentarz