fbpx

5 korzyści z treningu na trampolinie

Ćwiczenia na trampolinie stają się coraz bardziej popularną formą fitnessu. Powstają nawet specjalistyczne parki, gdzie instalowane są te przyrządy. Spotkać możemy również coraz więcej ćwiczeń, które możemy wykonywać z użyciem trampoliny.

W Polsce kojarzona jest głównie z zabawką dla dzieci, tymczasem na zachodzie trampolina jest coraz szerzej wykorzystywana w świecie fitnessu i innych sportach. Poniżej przedstawiamy kilka walorów, które niesie ze sobą ćwiczenie na tym urządzeniu.

1. Zabawa
Podczas zabawy czas rządzi się swoimi prawami, poza treningiem szybko odkryjesz, że trampolina jest także źródłem zabawy i śmiechu. Ćwiczenia, nie odbiegają za bardzo od zabawy, także 30-40-minutowy trening na trampolinie, przy jednoczesnej dobrej zabawie, może się skończyć, szybciej niż myślisz.

2. Bezpieczeństwo
Niskie ryzyko kontuzji to zasługa trampoliny która, zmniejsza przeciążenia ciała podczas ćwiczeń aż o 40%. Jeżeli bieganie czy przysiady zbyt mocno przeciążają Twoje ciało, trampolina jest świetnym rozwiązaniem, aby wprowadzić trening kardio do codziennej rutyny treningowej.

3. Spalanie tłuszczu
Trening na trampolinie jest bardzo wydajny energetycznie, 10 minut skakania może oznaczać spalenie tej samej ilości tkanki tłuszczowej, co podczas 30-minutowego biegu. Dodatkowo ten rodzaj aktywności, świetnie działa na Twój metabolizm. Szybsza przemiana materii pozwala organizmowi efektywnie przetwarzać składniki odżywcze.

4. Wpływ na kości
Skakanie dodatkowo wzmacnia kości. Moment skoku umysł interpretuje jako wzrost przyciągania grawitacyjnego, ten impuls sprawia, że kości stają się bardziej gęste, a w dłuższej perspektywie pozwala nam to unikać potencjalnych kontuzji.

5. Równowaga
Podczas treningu na trampolinie jesteś cały czas świadomy swojego środka ciężkości. Ta świadomość powoduje koncentrację umysłu na utrzymaniu równowagi. Wzmocnienie równowagi wpływa pozytywnie na Twoje zdolności motoryczne i koordynację.

Dodaj komentarz