fbpx

Na swój ślub pojechali tramwajem – para krakowian miała ważny powód

Basia i Radek na swoje przyjęcie weselne postanowili pojechać krakowskim tramwajem. Chcieli pokazać, że nawet w tak wyjątkowym dniu warto zrezygnować z samochodu i w ten sposób przyczynić się do walki ze smogiem.

Na profilu Krakowskiego Alarmu Smogowego na Facebooku Młoda Para umieściła następującą wiadomość:

„Cześć. Chcieliśmy się podzielić wraz z Mężem zdjęciem z przejazdu tramwajem linii 20 z Małego Płaszowa na nasze przyjęcie weselne. Chcieliśmy w ten sposób pokazać, że zawsze jest dla samochodu alternatywa. Nawet w takim dniu jak dzień zaślubin. Była to świadoma decyzja. Niemal wszyscy goście (prawie 50 osób) bez problemu dotarli na miejsce wraz z nami (oraz „normalnymi” pasażerami). Tramwaj był pełny, ale daliśmy radę. Pozdrawiamy serdecznie, Basia i Radek”.

Ona w pięknej białej sukience, on w eleganckim garniturze na pewno wyróżnili się w miejskim środku lokomocji. Można pomyśleć, że decyzję podjęli spontanicznie, ale wcale tak nie było. Po prostu zrealizowali swój plan, a jeszcze towarzyszyli im prawie wszyscy weselni goście (ok. 50 osób).„Tramwaj był pełny, ale daliśmy radę” – czytamy.

Wpis wywołał wiele pozytywnych komentarzy wśród innych użytkowników portalu społecznościowego.

Żaneta napisała: „super! Każdy z nas nie zlikwiduje smogu sam, ale tak jak go robimy po kawałeczku, to go po kawałeczku możemy zredukować”.

„Skoro oni mogą w ten sposób na ślub to każdy z nas do pracy również” – komentuje inny użytkownik.

„W Krakowie warto wybierać komunikację miejską. Młodej parze podróżującej na swoje przyjęcie weselne tramwajem linii nr 20 życzymy dużo szczęścia” – napisali pracownicy MPK.

Źródło: krakow.naszemiasto.pl, materiały prasowe

One thought on “Na swój ślub pojechali tramwajem – para krakowian miała ważny powód

  • 30 listopada 2017 at 11:17
    Permalink

    Wyjątkowo sympatyczne zdjęcie. Brawo i szczęścia na nowej drodze życia.

    Reply

Dodaj komentarz