fbpx

Powstał motocykl napędzany powietrzem

W świecie motocykli ciągle pojawiają się jakieś innowacje, coraz częściej spotkać można pojazdy napędzane energią elektryczną. Jednak nie jest to jedyna alternatywa pojazdów ekologicznych. Aerium to motocykl napędzany powietrzem.

Na jednym z popularnych kanałów na YouTube pojawił się pół roku temu imponujący efekt trzech lat pracy niejakiego Petera Forsberga – napędzany sprężonym powietrzem motocykl pod nazwą Aerium, który zasilany jest wprost ze zbiornika przypiętego do pleców jego kierowcy. Całość motocykla w stylu SteamPunkowym przywodzi nam na myśl raczej dzieło sztuki aniżeli pojazd codziennego użytku. Szklane obudowy zespołu napędowego pozwalają obserwować pracę cylindrów i korbowodu a połączenie czarnego lakieru oraz złotych zdobień dopełnia definicji elegancji.

Niestety, pojazd ma również minusy – dosyć niskie osiągi oraz zasięg, który pozwala jedynie na 3 do 5 minut spokojnej jazdy. Być może nie jest to imponujące, patrząc na współczesne motocykle, jednak trzeba przyznać, że styl tej konstrukcji jest na prawdę przepiękny!

 

Dodaj komentarz