fbpx

Kathy Roma i jej niezwykły pierścionek, który wezwie pomoc

 

Prawie wykrwawiła się, gdy przestępca zadał kilka ciosów nożem w brzuch i szyję. Szczęśliwie jednak Kathy Roma przeżyła. Dziś współtworzy Nimb i chce uchronić kobiety przed piekłem, przez które przeszła. Opracowała pierścionek, który wezwie pomoc.

Powrót do zdrowia i codzienności nie był dla młodej kobiety jednak łatwy. Wspomina, że musiała nauczyć się pisać lewą ręką oraz pokonać strach, gdy za każdym razem wychodziła z domu. W końcu jednak uporała się z demonami. – Kiedy wstałam z łóżka kilka tygodni po ataku, po raz pierwszy w życiu czułam, że mogę stać na własnych nogach – pisze.

Dziś Kathy Roma nie wspomina tamtego wydarzenia z żalem, chociaż przyznaje, że miała dużo szczęścia. Jest wdzięczna, że przeżyła i, że poznała ludzi, z którymi współtworzy Nimb. Oni zresztą mają podobne doświadczenia, co nasza bohaterka, stąd pomysł, żeby zająć się bezpieczeństwem. Wspólnie opracowali inteligentny pierścionek, który poinformuje policję i najbliższych, że użytkownik jest w niebezpieczeństwie.

9146_620_0_1_3909b40c34__kathy-rome-632x348

Wystarczy, że przez trzy sekundy przytrzyma kciukiem przycisk. Znajduje się on na obręczy pierścionka po wewnętrznej stronie dłoni. Wówczas powiadomienie o zagrożeniu trafi do osób, które wcześniej dodano do aplikacji mobilnej. Może to być ktoś z rodziny, przyjaciele albo służby mundurowe. Obok wiadomości, że zaatakowano właściciela biżuterii, ekipa ratunkowa otrzyma także lokalizację, w której się znajduje.

Według Kathy Roma gadżet sprawdzi się nie tylko w przypadku kobiet, ale również może uratować dzieci i mężczyzn. I nie chodzi jedynie o sytuacje, gdy przestępca wymachuje nożem czy mierzy z pistoletu. Pomocy mogą potrzebować także turyści, którzy doznali urazu podczas wspinaczki górskiej, seniorzy o słabym sercu oraz pracownicy firm spedycyjnych, którzy przewożą wartościowe towary – tu Nimb także ma się sprawdzić.

 

Czytaj więcej na mamstartup.pl

Autor tekstu: Adam Sawicki

Dodaj komentarz