fbpx

Wynajął na 12 lat mieszkanie na statku wycieczkowym, aby pracować z domu i jednocześnie zwiedzać świat

Mężczyzna opłacił 12-letni wynajem mieszkania na statku wycieczkowym, aby pracować i jednocześnie podróżować. Powodem decyzji była chęć zwiedzania świata, przy jednoczesnym zachowaniu pozorów rutyny.

Jak poinformowało CNBC , Austin Wells, 28-letni pracownik Reality Labs, oddziału Meta, zajmującego się wirtualną rzeczywistością, będzie jednym z lokatorów MV Narrative.

Jest to statek wycieczkowy, który oferuje gościom możliwość zamieszkania na stałe na morzu. Mieszkania powierzchni ok. 72 m kw. zostały wystawione na sprzedaż za 1 mln dol.

Wells wyznał w rozmowie z CNBC, że skusiła go możliwość zobaczenia świata przy zachowaniu pozorów rutyny, która pozwoliłaby mu kontynuować pracę. 12-letni okres wynajmu pozwolił mu ograniczyć cenę, którą wkrótce będzie musiał zapłacić.

— Najbardziej ekscytuje mnie to, że nie muszę zmieniać swojej codziennej rutyny, żeby zobaczyć świat — powiedział Wells.

— Przechodzę z modelu, w którym jeśli chcesz gdzieś pojechać, pakujesz torbę, wsiadasz do samolotu, wynajmujesz pokój, do modelu, w którym moje mieszkanie, moja siłownia, moi lekarze i dentyści, wszystkie moje sklepy spożywcze podróżują ze mną po świecie — tłumaczy.

Wells powiedział, że kiedy statek wyruszy do Europy w 2025 r., planuje nadal wykonywać obowiązki w godzinach pracy na Zachodnim Wybrzeżu. Prawdopodobnie będzie to oznaczało pracę w bardzo nienormowanych porach dnia, w tym późnymi wieczorami i wczesnymi porankami.

— Ale to otwiera mi możliwość zobaczenia miasta w południe lub po południu, a następnie rozpoczęcia dnia pracy około 6.00 lub 7.00 — powiedział CNBC.

Projekt MV Narrative, prowadzony przez luksusową firmę turystyczną Storylines, oferuje mieszkańcom możliwość odwiedzenia wszystkich sześciu kontynentów podczas 1000-dniowej podróży, spędzając średnio trzy dni w każdym porcie.

Cena obejmuje prawie wszystko, czego może potrzebować mieszkaniec — jedzenie, picie i pranie, a także wszelkie zajęcia rekreacyjne, które można znaleźć na luksusowym statku wycieczkowym, takie jak siłownia i przedstawienia.

Meta ogłosiła niedawno plany zmniejszenia powierzchni biurowej i zwiększenia liczby zleceń na pracę w domu, aby obniżyć koszty po ogromnych stratach, które odnotowała w tym roku.

 

Źródło: cnbc.com

Dodaj komentarz