fbpx

Zamiast wyrzucać choinkę, można nakarmić nią alpaki

Jeżeli nie masz pomysłu co zrobić z choinką po świętach, możesz podarować ją alpakom. Te sympatyczne zwierzęta wręcz uwielbiają skubać igły i podgryzać gałązki. Dlatego firma Inneko organizuje w sobotę 14 stycznia w Gorzowie zbiórkę choinek, które trafią do alpak z ośrodka „Alpaki to tu” w Karsku.

Wraz z początkiem stycznia przed niektórymi altanami śmietnikowymi pojawia się już wysyp choinek. Jednak, zamiast wyrzucać świąteczne drzewko na śmietnik, choinkę można oddać… alpakom. Jak się okazuje, te sympatyczne zwierzęta wręcz uwielbiają skubać igły i podgryzać gałązki choinek.

Nieważne, czy to jodła, świerk czy sosna. Można przyjechać, oddać choinkę i samemu nakarmić zwierzaki.

Akcja choinka dla alpaki w Gorzowie

Firma Inneko postanowiła zorganizować zbiórkę żywych choinek dla alpak z ośrodka „Alpaki to tu” w Karsku. Zbiórka choinek odbędzie się w sobotę 14 stycznia w dwóch punktach w Gorzowie. Choinki będą zbierane od godz. 10 na parkingu Biedronki przy ul. Londyńskiej na os. Europejskim. A następnie od godz. 11 na parkingu zewnętrznym przy centrum handlowym Feeria na os. Górczyn.

  • Naszym pojazdem Ekobohatera będziemy czekać na wszystkie osoby, które będą chciały oddać choinki dla alpak. Każdego, kto chce razem z nami podkarmić te słodkie futrzaki z „Alpaki to tu”, zapraszamy, a w zamian otrzyma gadżet Inneko. Zebrane drzewka jeszcze w sobotę zawieziemy prosto do zagrody, tyle ile pomieści nasz samochód. Ważne, żeby przyniesione drzewka nie miały doniczki oraz żadnych ozdób, które zaszkodziłyby zwierzętom – informuje Inneko.

Na żywe choinki czekają z niecierpliwością Elvis, Edi, Lui i Pedro. – Nasze Alpasie na pewno z chęcią schrupią choinki i nie odmówią żadnej ilości. W ubiegłym roku mieliśmy dwie alpaki i obskubały 15 choinek, teraz mamy cztery alpasie, więc duża ilość choinek mile widziana – śmieje się Ewa Faściszewska, właścicielka „Alpaki to tu”.

Natomiast jeżeli ktoś chciałby samodzielnie przywieźć choinkę do „Alpaki to tu” przy ul. Ogrodowej w Karsku, to może to śmiało zrobić.

– Należy się jednak z nami wcześniej umówić na konkretny dzień i godzinę. Alpaki będą zadowolone z prezentu, a osoby oddające drzewo będą miały spotkanie z naszymi podopiecznymi — podkreśla pani Ewa Faściszewska.

View this post on Instagram

A post shared by FAKTY RMF FM (@rmf24.pl)

 

 

Dodaj komentarz