fbpx

Pierwszy taki hotel za kołem podbiegunowym. Niezwykła architektura

To pierwszy budynek, który powstaje w tak wysokim standardzie energetycznym za kołem podbiegunowym. Hotel Svart nie tylko zmniejsza roczne zużycie energii prawie o 85 proc. w porównaniu z innymi nowoczesnymi obiektami, ale także produkuje własną energię. Do tego wyróżnia go niezwykła architektura spod kreski Snøhetta.

  • Budowanie w tak cennym środowisku wiąże się z pewnym zobowiązaniem zachowania naturalnego piękna fauny i flory tego miejsca. Ważne było dla nas zaprojektowanie zrównoważonego budynku, który pozostawi minimalny ślad w malowniczym krajobrazie Północy. Budowa hotelu o dodatnim bilansie energetycznym pozytywnie wpłynie na turystykę tego regionu przy uwzględnieniu w projekcie unikalnych cech terenu takich jak rzadkie gatunki roślin, czyste wody i sam lodowiec Svartisen – podkreśla Kjetil Trædal Thorsen, partner w firmie Snøhetta.

Bryła “Svart”w formie okręgu rozciąga się od linii brzegowej u podnóża góry Almlifjellet i czystych wód fiordu Holandsfjorden. Okrągły kształt zapewnia panoramiczny widok na fiord i umożliwi turystom bliski kontakt z naturą.

 

 

Czytaj więcej na: propertydesign.pl

Dodaj komentarz