fbpx

Emeryt próbował naprawić cieknący dach. Pomógł mu tłum ochotników

Życie samotnego emeryta nie jest proste i czasami rzuca pod nogi kłody nie do przeskoczenia. Pewnego ranka David Perez zauważył przez okno, że jego 75-letni sąsiad samodzielnie próbuje naprawić dach domu. Wydawałoby się, że będzie to zadanie niewykonalne, ale jak to ktoś kiedyś powiedział:

“Wystarczy jedna osoba, jedna dobra myśl, jeden dobry uczynek, aby zmienić świat.”

2
David doszedł do wniosku, że nie może być tak, żeby starsza osoba, która ledwo się porusza była zmuszona do wchodzenia po drabinie na dach i wykonywania niebezpiecznej pracy. Zrobił zdjęcie i zamieścił na Facebooku posta z prośbą o to, aby ktoś, kto zna się na remontach dachów zgłosił się do niego, żeby mogli razem pójść do sąsiada, Richarda Dubiela, i pomóc mu w naprawie.
3
Następnego dnia, gdy się obudził o 6:30 rano, pod domem czekał już samochód jednego robotnika. Okazało się, że wiadomość wysłana przez Davida została zauważona przez krajowe media i jego wpis na Facebooku przeczytało ponad 5 mln osób.
3
Ostatecznie do pomocy zgłosiło się kilkanaście osób, które nie spodziewając się niczego w zamian postanowiły poświęcić cały dzień na pracę przy remoncie dachu emeryta.

4

5

6

7

8

9

10

Źródło: facebook.com

Dodaj komentarz