fbpx

6-latka gra Chopina na lotnisku. Ta historia ma ciąg dalszy…

Któregoś dnia 6-letnia dziewczynka usiadła przy pianinie na lotnisku w Bergamo i spontanicznie zaczęła grać Chopina. Koncert zachwycił oczekujących pasażerów. Dziś dziewczynka jest już 2 lata starsza i ma na swoim koncie ogromne sukcesy.

 

Martina Meola pochodzi z Republiki Mołdawii, ale ma włoskie korzenie. Na swoją pierwszą lekcję gry na pianinie poszła majac 4 lata, a rok później otrzymała pierwsze pianino.

Dziewczynka w 2019 roku, mając zaledwie 6 lat zachwyciła swoim talentem pasażerów przebywali na lotnisku w Bergamo. W pewnym momencie dziecko usiadło przy lotniskowym pianinie i zagrało Walca a-moll Chopina.

 

Na początku 2022 roku, mając 8 lat Martina zgłosiła się do rumuńskiego programu “Mam talent”. Martina zrobiła na jurorach tak duże wrażenie, że postanowili nagrodzić ją zlotym przyciskiem. Programu nie wygrała, ale jej talent został dostrzeżony i doceniony, co zaowocowało  stypendium i przyjęciem na studia muzyczne w Konserwatorium Mediolańskim.

Zapytana o swój talent Martina odpowiada, że nie jest jakoś szczególnie uzdolniona, a wszystko zawdzięcza ćwiczeniom i wytężonej pracy. Powtarza, że talent to jedynie 1 proc. gry, a pozostałe 99 proc. to ciężka praca.

Źródło: o2.pl

Opracowanie: Agata Pałach, blog Nigdy za późno

 

Dodaj komentarz