fbpx

Mieszkańcy domu opieki odtwarzają słynne portrety z historii. Są niezwykłe!

Rezydenci domu opieki w Oxfordzie już po raz drugi wzięli udział w niezwykłym projekcie. Aby stworzyć oryginalny kalendarz na rok 2022, pozowali do zdjęć, na których odtworzyli słynne portrety ze świata sztuki. 

Kalendarz powstał przy udziale 14 mieszkańców domu opieki MHA Brookfield w Little Bury – specjalnie wystylizowani i ucharakteryzowani na oryginał reprezentują kolejne miesiące w roku.

Zdjęcia przedstawiają repliki  słynnych obrazów z minionych lat, w tym obrazy o tematyce wiktoriańskiej. Zostały wykonane i poddane edycji przez Rebeccę Phillipson, jedną z wolontariuszek domu.

portrety

Kalendarze będą w sprzedaży w cenie £12 i można je nabyć w recepcji domu seniora.

MHA Brookfield zapewnia opiekę pielęgniarską i opiekę nad osobami z demencją dla 66 mieszkańców. Jeden z nich, Andrew Reese, pojawił się na okładce kalendarza i powiedział, że był pierwszym, który zagłosował na “TAK”, kiedy omawiano ten pomysł.

Pan Reese, (57) mieszka w domu od ponad 18 miesięcy i wyznał: “Naprawdę podobał mi się styl mojego obrazu i była to dobra zabawa. Do mojego kostiumu użyto obrusu i trochę futra i naprawdę cieszyłem się, że mogę być częścią tego przedsięwzięcia po raz drugi”.

portrety

 

Victoria Davidson, koordynatorka zajęć w domu seniora powiedziała:

To już drugi raz, kiedy zrobiliśmy coś takiego w domu i jestem pod wielkim wrażeniem tego, jak wyszły zdjęcia. Ci, którzy zgłosili się na ochotnika, aby być częścią projektu, byli bardzo podekscytowani i nie mogli się doczekać, aby zobaczyć, jak wyszły portrety.

Użyliśmy dużo naszego własnego sprzętu, aby wykonać rekwizyty i kostiumy i było to coś, co bardzo nam się podobało. Zdjęcia spotkały się z dużym zainteresowaniem, więc zdecydowaliśmy się umieścić je w recepcji i za każdym razem, gdy przechodzą tędy jakieś osoby, zatrzymują się i rzucają na nie okiem.

W zeszłym roku mieliśmy duże zainteresowanie kalendarzem, ludzie kupowali je jako prezenty świąteczne i jak dotąd tym razem sprzedaliśmy już połowę tego, co zakupiliśmy.

portrety

portrety

portrety

Więcej zdjęć portretów zobaczysz TU.

TUTAJ przeczytasz o innym ciekawym projekcie aktywizującym seniorów.

 

Opracowanie i tłumaczenie: Agata Pałach, autorka bloga Nigdy za późno

Źródło: mha.org.uk, Good News Network

 

Dodaj komentarz