fbpx

Pozbądź się zaparć i bólu brzucha. Potrzebne są tylko 2 składniki

Często dokucza ci żołądek i miewasz problemy gastryczne? Oto skuteczny „ludowy”sposób na ból żołądka i zaparcia. Będziesz potrzebować jedynie dwóch składników. Z pewnością masz je w kuchni. Oto receptura lecznicza, która ma już 100 lat.

 

Niezwykłe właściwości cebuli

Dwa tajemnicze składniki to nic innego jak zwykła, czarna herbata i duża cebula. Choć trudno o dziwniejsze połączenie, to jednak ta nietypowa „para” może zdziałać cuda. Cebula jest bogatym źródłem inuliny, czyli wielocukru pełniącego rolę prebiotyku. Wspomaga prawidłową pracę jelit poprzez stymulację rozwoju mikroflory. Likwiduje zaparcia i pomaga się wypróżnić. Inulina nie jest trawiona przez nasz układ gastro-jelitowy i działa jak błonnik, pomagając usunąć szkodliwe produkty przemiany materii. Ponadto reguluje gospodarkę węglowodanową i obniża indeks glikemiczny.

Inulina z cebuli w połączeniu z czarną herbatą zlikwiduje zaparcia i pobudzi żołądek do pracy. Wiedziały o tym już nasze babki, które obok syropu na kaszel stosowały cebulę również przy problemach gastrycznych.

 

Jak zrobić napój?

Do mikstury będziesz potrzebować jedynie jednej dużej cebuli i 200 ml czarnej herbaty. Cebulę obierz, a następnie przekrój ją „na krzyż”- zostaw nienaruszony spód. Chodzi o to, aby cebula puściła soki, ale się nie rozpadła. Tak przekrojone warzywo umieść w pojemnym kubku, a następnie zalej gorącą herbatą. Odstaw na 5-10 min, po czym wypij. Dolegliwości żołądkowo-jelitowe powinny ustąpić lub zmaleć. Picie naparu regularnie wspomoże trawienie i przyśpieszy metabolizm.

 

Opracowanie: Kamila Gulbicka
Źródło: smakdnia.pl

 

Dodaj komentarz