fbpx

Łódź. Archidiecezja przekazała szpitalowi pieniądze na respiratory

Archidiecezja Łódzka przekazała szpitalowi w Łodzi pieniądze na dwa respiratory. Arcybiskup Grzegorz Ryś wezwał wiernych do tego, aby wsparli placówkę datkami. – Wiem, że się na was nie zawiodę – powiedział metropolita łódzki.

25 marca odbyła się inicjatywa modlitewna, której pomysłodawcą był papież Franciszek. Wierni na całym świecie modlili się o ustąpienie pandemii, a we wszystkich kościołach w Polsce zabiły dzwony.

Lekarz z Łodzi poprosił o pomoc.

Do modlitw przyłączył się metropolita łódzki arcybiskup Grzegorz Ryś. Przed udzieleniem błogosławieństwa, duchowny przeczytał wiadomość, którą otrzymał od doktora Pawła Czekalskiego – prezesa Okręgowej Izby Lekarskiej w Łodzi.

„W imieniu lekarzy i pacjentów zwracam się o pomoc w doposażeniu Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego im. Norberta Barlickiego w sprzęt niezbędny do ratowania życia. Choroba, jak obecnie nam zagraża (COVID-19) dotyczy głównie ciężkich zaburzeń oddechowych. Respirator jest urządzeniem niezbędnym w takich przypadkach, by zapewnić przeżycie choremu, a jednocześnie umożliwia nam skuteczne leczenie. W sytuacji epidemii staniemy przed trudnym moralnie i etycznie problemem, kogo do respiratora podłączyć i ratować jego życie, a komu odmówić i skazać na śmierć” – napisał doktor Czekalski.

Metropolita łódzki postanowił odpowiedzieć na apel lekarza. Jak zapewnił Abp Grzegorz Ryś, archidiecezja przekazała ze swoich środków sumę wystarczającą na zakup dwóch respiratorów. Jednocześnie duchowny zaapelował do wiernych o pomoc dla szpitala.

– Zapraszam wszystkich, abyśmy złożyli się na następne respiratory. Każdy dar będzie ważny; będzie ratowaniem życia i wsparciem dla lekarzy, by chronić ich przed przerażającymi decyzjami, komu dać respirator, a komu go nie dać. (…) Wspomóżmy naszych braci i siostry lekarzy i pielęgniarki – mają oni wystarczająco dużo cierpienia przy okazji tej epidemii. To nasz absolutny obowiązek – powiedział abp Grzegorz Ryś.

Na stronie internetowej Archidiecezji Łódzkiej udostępniono numer konta, na które można wpłacać darowizny, które wykorzystane zostaną na zakup respiratorów dla szpitala im. Barlickiego: Bank PKO BP SA I Oddział w Łodzi, 98 1020 3352 0000 1602 0010 0362, Okręgowa Izba Lekarska w Łodzi – z dopiskiem darowizna.

Źródło: zdrowie.wprost.pl

Dodaj komentarz