fbpx

Na Rynku Głównym w Kaliszu zgromadziło się 531 aniołów

531 osób przebranych za anioły przybyło w sobotę na Główny Rynek. Tym samym podczas 6 Wigilii Mieszkańcy Kalisza pobili swój ubiegłoroczny rekord o 131 aniołów, zgromadzonych w jednym miejscu.

Przedsięwzięcie pod nazwą “Zostań Aniołem” towarzyszy 6 “Charytatywnej Wigilii na kaliskim rynku”. Podczas imprezy zbierane są pieniądze na pomoc podopiecznym fundacji Bread of Life.

– Wszystko po to, aby pokazać swoją solidarność z cierpiącymi na różne choroby i szerzyć bezinteresowne dobro – powiedział Tomasz Jeżyk z fundacji Bread of Life, organizator wydarzenia. Podkreślił, że w akcji nie chodzi tylko o zabawę. – Bicie rekordu ma przyciągnąć jak najwięcej mieszkańców, którzy wspomogą piątkę dzieci, podopiecznych naszej fundacji w wieku od 3 do 9 lat. Są to dwie Julki, Eliasz, Maja i Lena. Pieniądze zebrane podczas Wigilii zostaną przeznaczone na leczenie, leki oraz rehabilitację.

Jak poinformowała Wiktoria Witczak z Biura Rekordów, wymogiem było przebranie się w białą szatę sięgającą za kolano, zamocowanie skrzydeł i aureoli. Wszystkie anioły dokładnie przeliczono wręczając każdemu z nich dyplom.

Prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński także wziął udział w akcji razem z synami w wieku 5 i 10 lat. Jak powiedział, “trzeba otworzyć swoje serca na innych”.

Organizator zapowiedział, że w 2018 roku Kalisz przystąpi do pobicia rekordu Guinnessa, który należy do Kanadyjczyków. – Wyzwanie będzie ogromne, bo musimy zebrać o ponad 700 osób więcej w porównaniu z dzisiejszym wynikiem, tak więc na kaliskim rynku w 2018 roku musi stanąć 1200 osób. Ale zrobimy to – zapewnił Jeżyk.

Źródło: facebook.com/KaliszNaszeMiasto/, materiały prasowe

Dodaj komentarz