fbpx

„Pan od malowania” zmienia nudną rzeczywistość w magię

Paweł Kapral, to utalentowany plastyk ze Staszowa w województwie świętokrzyskim. Być może znany jest już niektórym naszym czytelnikom jako @Pan Od Malowania. Pan Paweł na co dzień zajmuje się artystycznym malowaniem ścian i robi to po prostu imponująco.

Tematem jego prac jest dosłownie wszystko. Na ścianach pojawiają się motywy przyrodnicze, sceny z bajek dla dzieci, portrety, motywy florystyczne, futurystyczne, baśniowe i abstrakcyjne. Nie ma chyba tematu, którego Pan od Malowania nie potrafiłby przenieść za pomocą pędzla i farb na gołą ścianę.

Pan od malowania

Ten młody uzdolniony mężczyzna jest samoukiem. Zamiłowanie do rysunku zaczęło się pewnego lata, które spędzał  z rodziną we Włoszech. Tam mieszkała wówczas jego mama.

Zapytany o początki, tak je wspomina:

Cały czas zastanawiam się jak to się stało, że rysuję. W mojej rodzinie nikt wcześniej się rysunkiem nie zajmował, a i ja nie przypuszczałem że coś takiego potrafię robić.(…) Zainspirowałem się pracami mojego znajomego artysty z Kielc. Obserwowałem i podziwiałem go, i to właśnie wtedy coś się we mnie obudziło. Wziąłem do ręki po raz pierwszy ołówek i kartkę i zacząłem rysować. To były jakieś mazgajki , fragmenty rysunków, pojedyncze elementy. A potem fascynacja tym, co może wyczarować ołówek. Jestem samoukiem, rysuję w każdej wolnej chwili, głównie są to portrety ale również zwierzęta, samochody, rysuję dla siebie ale i dla znajomych. Próbuję także projektować wzory tatuaży. Powoli odkrywam kredki, pastele olejne, uczę się pracy z kolorem. Chciałbym, żeby moje umiejętności plastyczne kiedyś pozwoliły mi się rozwijać zawodowo.

Tam mówił kilka lat temu, kiedy był jeszcze nastolatkiem. A teraz? Zobaczcie sami.

Pan od malowania

Naszym zdaniem Pan Paweł jest na dobrej drodze, aby spełnić swoje zawodowe marzenia. Jego talent można podziwiać nie tylko w mieszkaniach czy domach, gdzie tworzy trójwymiarowe kompozycje w różnych kolorach, ale także w przestrzeni publicznej. Spod jego pędzla wyszedł na przykład ten uroczy mural w Gminnej Bibliotece Publicznej w Zarszynie.

Pan od malowania

Paweł podjął się też odnowienia kilku przystanków autobusowych, które były w opłakanym stanie. Nie, one były po prostu paskudne! Po interwencji Pana od Malowania przystanki przeszły nieprawdopodobną metamorfozę i obecnie zdobią, już nie straszą 🙂 . Komentarze pod jego filmami mówią same za siebie. Nie ma nikogo, komu efekt nie przypadłby do gustu. Jak twierdzą niektórzy, czekanie na autobus na takim przystanku mógłby trwać i trwać 🙂 Zresztą, zobaczcie sami.

Zobacz też profil Pana od malowania na Instagramie.

My jesteśmy pod ogromnym wrażeniem młodego artysty. Jeśli ktoś ma jeszcze wątpliwości, to zobaczcie jak powstawał ten portret Marilyn Monroe na Tik Toku. Liczba obserwujących i fanów jest także imponującą

Pan od malowania

Pan od malowania

 

Pan od malowania

 

Pan od malowania

O innych utalentowanych artystach pisaliśmy też TU. 

 

Źrodło: Facebook, Instagram, Tik Tok

Opracowanie: Agata Pałach, autorka bloga Nigdy za późno, o podróżach, życiowych zmianach i języku angielskim.

 

Dodaj komentarz