fbpx

8 typów osobowości. Ciebie też zdradzi profilowe zdjęcie!

Często zmieniasz zdjęcie profilowe w social mediach? A może na każdym z nich towarzyszy ci partner lub partnerka? Pewna psycholożka zdradziła, co mówi o nas główne zdjęcie. Do której kategorii należysz?

 

Pewna psycholożka znana z TikToka – Francesca Tighinean – nagrała filmik, w którym opowiada, w jaki sposób poprawnie analizować zdjęcia profilowe w social mediach. Jej zdaniem – choć wydają się tak niepozorne – fotografie oraz sposób ich przedstawienia mówią o nas więcej niż tysiąc słów. Jak analizować zdjęcia profilowe?

Na zdjęciu towarzyszą ci inne osoby?

Zdaniem psycholożki najprawdopodobniej jesteś osobą towarzyską i ekstrawertyczną. To jak informacja do świata – „Można się ze mną dogadać!” – która daje do zrozumienia, że jesteś osobą społeczną, radosną i otwartą.

Śmiałe zdjęcie, uwydatniające atrakcyjne cechy fizyczne

Zamieszczasz w social mediach „seksowne” zdjęcia, które odkrywają „tu i ówdzie”? Psycholożka, Francesca Tighinean twierdzi, że może być to oznaka niskiego poczucia własnej wartości.

Bardzo seksowne zdjęcia mogą oznaczać, że dana osoba ma kompleks niższości i czuje, że musi pokazać więcej, aby zrekompensować brak pewności siebie, ponieważ nie czuje się wystarczająco dobra – wyjaśniła na TikToku Francesca Tighinean.

Częsta zmiana

Podobnie jest, jeśli często zmieniasz zdjęcie profilowe. Zdaniem ekspertki może to świadczyć o poszukiwaniu własnej tożsamości i poczuciu niepewności w życiu i w życiu społecznym. Możliwe też, że dopiero szukasz swojego miejsca na ziemi i jesteś w trakcie budowania własnego charakteru.

Zdjęcie z partnerem

„Jeśli ktoś ustawia na profilowym zdjęcie ze swoim partnerem, pokazuje tym samym, że widzi swojego partnera jako część swojej tożsamości” – mówi Francesca. To typowe dla osób z lękowym stylem przywiązania – czyli osób, które z powodu własnej niepewności i niskiej samooceny lgną do innych i chowają się za nimi jak za „tarczą”. Jesteś osobą niepewną, która obawia się odrzucenia. Łatwo przywiązujesz się do innych.

Uśmiechnięta buzia

Jeśli na zdjęciu profilowym zamieszczasz zdjęcie wyprofilowane na uśmiechniętą twarz może to oznaczać, że jesteś osobą sumienną, odpowiedzialną i doskonale wiesz, czego oczekuje od ciebie społeczeństwo.

Zamiast buzi…

A może twoje zdjęcie profilowe jest mylące i zamiast własnej twarzy zamieszczasz zdjęcie obiektu lub sztuki? Zdaniem psycholożki może to świadczyć o dużej potrzebie kreatywności i niekonwencjonalnym podejściu do życia. Prawdopodobnie jesteś osobą otwartą na nowe rzeczy i doświadczenia i nie boisz się przygód.

Jasne, ale rozmyte zdjęcie

Zamieszczasz na zdjęciu profilowym zdjęcie jasne lub na jasnym tle, ale nieco rozmyte i niewyraźne? „Możliwe, że jesteś osobą, która pragnie, aby wszyscy się ze sobą dogadywali” – mówi Francesca.

Ciemne, minimalistyczne zdjęcie

Jeśli natomiast twoje zdjęcie jest ciemne, surowe, i nieco minimalistyczne możliwe, że jesteś osobą o neurotycznym lub depresyjnym typie osobowości. Zdaniem psycholożki możesz być przy tym osobą podatną na lęk, zazdrość i frustrację.

 

Zobacz też:

Opracowanie: Kamila Gulbicka

Źródło:  Ofeminin

Dodaj komentarz