fbpx

Wartościowa akcja Realu Betis, tysiące maskotek znalazło się na murawie

Fani Realu Betis spisali się na medal. W przerwie sobotniego meczu z Eibarem kibice wyrzucili na boisko tysiące maskotek. Pluszaki trafią do dzieciaków z najuboższych rodzin.

Tego typu akcje od lat cieszą się ogromną popularnością w hokeju na lodzie. Co roku przed świętami Bożego Narodzenia wiele klubów zachęca kibiców, by ci przyszli na mecz z maskotkami i rzucili je na taflę w ustalonym momencie, najczęściej zaraz po pierwszej bramce dla gospodarzy. Później zabawki trafiają do biednych dzieci, szpitali czy organizacji charytatywnych. W Polsce „Teddy Bear Toss” nieraz mogliśmy obserwować m.in. na meczach Comarch Cracovii, która chcąc zachęcić kibiców do przyjścia na trybuny z zabawkami, oferowała im bilety za symboliczną złotówkę.

W piłce nożnej akcja z pluszakami nie jest tak popularna, ale niektóre kluby również ją organizują. Tym razem o maskotki dla dzieci z ubogich rodzin zaapelował do fanów Real Betis. Kibice nie zawiedli i w przerwie spotkania z Eibarem rzucili na murawę tysiące maskotek

 

Czytaj więcej na: sport.onet.pl

Dodaj komentarz