fbpx

Wygrał ekstremalny bieg na Antarktydzie. Jest pierwszym Polakiem, który zwyciężył maratony na obu biegunach.

Piotr Suchenia z Gdyni wygrał kolejny ekstremalny maraton. Tym razem przybiegł na metę jako pierwszy w Antarctic Ice Maraton po 3 godzinach 49 minutach i 18 sekundach śnieżnej rywalizacji. Tym samym został pierwszym Polakiem, który wygrał maratony na obu biegunach.

Jednym z głównych celów 38-letniego Piotra Sucheni na 2018 rok był start w maratonie na biegunie południowym, czyli w Antarctic Ice Maraton. Biegacz, który na co dzień zajmuje się organizacją imprez w Gdyńskim Centrum Sportu pojawił się na starcie jednego z najtrudniejszych maratonów świata jako jeden z faworytów do zwycięstwa. W końcu wcześniej przybiegł na metę jako pierwszy m.in. w najzimniejszym maratonie świata, czyli North Pole Marathon na biegunie północnym, gdzie odczuwalna temperatura na trasie wynosiła -50 stopni Celsjusza.

W rozgrywanym 13 grudnia Antarctic Ice Marathon Suchenia szybko objął prowadzenie i zaczął kontrolować przebieg rywalizacji. Polak dobiegł do mety w czasie 3:49:18 godz. i o blisko 30 minut wyprzedził drugiego w klasyfikacji Isaaca Thyera z Austrii. Podium uzupełnił Alexander Rudiger.

Na Antarktydzie wystartowało jeszcze trzech Polaków. Marcin Asłanowicz stracił do triumfatora ponad godzinę, ale mimo to zdołał zająć miejsce w pierwszej dziesiątce – ostatecznie był ósmy. Na jedenastej pozycji sklasyfikowany został Alan Kowalczyk, natomiast 32. był z kolei Tomasz Maślanka.

Czytaj więcej na: aktywne.trojmiasto.pl

Foto: Archiwum prywatne / Na zdjęciu: Piotr Suchenia na mecie North Pole Marathon.

Dodaj komentarz