fbpx

Lodowe pierścienie — niezwykłe zjawisko w lesie

W niedzielę 8 stycznia na Facebookowym profilu “Lubuscy Łowcy Burz”opublikowano kilka fotografii z Litwy, na których widać fascynującą formację lodową wokół drzew. Podobne widoki — choć niezwykle rzadko — da się zaobserwować także w Polsce.

Przyroda potrafi zaskakiwać swoim pięknem. Podczas niespodziewanych warunków pogodowych powstać mogą niecodzienne formacje niczym z innego świata.

Takie właśnie zachwycające widoki zauważono w jednym z lasów na wschodzie Europy.

— Niesamowite lodowe pierścienie wokół drzew uchwycone na Litwie — czytamy we wpisie na stronie “Lubuscy Łowcy Burz” na Facebooku. Post został opatrzony niezwykłymi fotografiami, które trafiły do sieci dzięki Alio Rasainiai.

Jak powstają lodowe pierścienie?

Wiele osób szuka odpowiedzi na pytanie, w jaki sposób powstały te oryginalne lodowe formacje.

— W dzieciństwie, lata temu, często to widziałam w podmokłych lasach. Woda zeszła, a lód przy drzewach pozostawał — tłumaczyła pani Nela w komentarzu. Inne osoby przyznały jej rację, wskazując jedynie, że pod warstwą lodu znajdował się wcześniej stopniowo topniejący śnieg.

W Polsce też się zdarzają takie zjawiska — napisała pani Martyna w sekcji komentarzy, a jako dowód załączyła widoczne poniżej zdjęcie lodowych pierścieni.

 

Dodaj komentarz