fbpx

Słowenia odroczyła wdrożenie technologii 5G

24 stycznia 2020, podczas gdy ludzie w 250 miastach przygotowywali się do pierwszego Światowego Dnia Protestu przeciwko 5G, Słowenia stała się pierwszym krajem na świecie, który odroczył wdrożenie 5G z powodu sprzeciwu naukowców i społeczeństwa.

W tym dniu Ministerstwo Administracji Publicznej zwołało konsultacje społeczne, gdzie mówiono o aspektach promieniowania związanych z funkcjonowaniem technologii 5G. Wśród mówców był Gregor Kos, przewodniczący partii politycznej Za zdravo družbo (Dla zdrowego społeczeństwa) oraz Igor Šajn z Stavbna biologija Slovenije (Biologia budowlana, Słowenia). Spotkanie trwało sześć godzin, po czym Minister Administracji Publicznej Rudy Medved ogłosił, że Słowenia oficjalnie odracza wdrożenie 5Gz powodu możliwych skutków zdrowotnych pól elektromagnetycznych.

W poniedziałek, 27 stycznia 2020r., premier Słowenii podał się do dymisji. Nowe wybory odbędą się prawdopodobnie w kwietniu, a startująca w nich partia Gregora Kosa zamierza poruszyć w swoim programie wyborczym głównie kwestii sieci 5G. Z tego powodu też, 10 marca, partia Kosa zbierze ekspertów naukowych z różnych krajów na całodniowe spotkanie dotyczące wpływu 5G na zdrowie i środowisko. Odbędzie się ono w Radzie Narodowej Słowenii (Wyższa Izba Parlamentu) i będzie transmitowane na żywo w telewizji krajowej.

 

Tłumaczenie: KOALICJA POLSKA WOLNA OD 5G
Tekst źródłowy: https://www.cellphonetaskforce.org/

Dodaj komentarz