fbpx

7 cech psiarza. Dwie z nich zwiększają szanse na miłość!

Jesteś właścicielem psa? Zatem bardzo prawdopodobne, że posiadasz przynajmniej kilka z niżej wymienionych cech. A to przecież same pozytywy!

1. Wytrwałość i odpowiedzialność

Niezależnie od tego, czy jest poniedziałek, czy sobota, każdego ranka wstajesz o wczesnych porach, żeby wyjść ze swoim pupilem na dwór. Nie ma znaczenia, czy za oknem leje deszcz czy świeci słońce – dobro zwierzaka jest dla ciebie najważniejsze. Nic dziwnego, że twoi przyjaciele i sąsiedzi cię uwielbiają. Oni doskonale wiedzą, że na tobie zawsze można polegać. Właściciele psów to zdecydowanie najbardziej ufne i niezawodne osoby na świecie!

2. Szczodrość i hojność

O tym, że pieniądze nie mają żadnego znaczenia przekonał się już niejeden właściciel czworonoga. Statystyki pokazują, że na psiaki wydajemy miliony – karma, akcesoria dla psów, weterynarz, coroczne szczepienia i badania – to tylko kilka przykładów na to, że o nasze czworonogi dbamy tak samo jak o własnych członków rodziny. Dzielimy się z nimi obiadem, kupujemy im suplementy i chodzimy na spotkania z behawiorystami – nasza miłość nie ma ceny ani granic.

3. Życzliwość i wielkie serce

Jeśli jesteś posiadaczem psa, prawdopodobnie często go przytulasz i mówisz do niego pieszczotliwie. Jesteś troskliwy, opiekuńczy i pełen najlepszych chęci. Nawet jeżeli inni widzą w tobie nietowarzyskiego gbura – twoja relacja z psiakiem natychmiastowo zmienia to fałszywe przekonanie.

4. Radosne usposobienie

Właściciele psów zwykle mają łagodniejsze usposobienie niż osoby, które nie posiadają zwierząt. I nie ma się co dziwić. W końcu posiadanie psiaka sprawia, że stajemy się szczęśliwsi – a odpowiadają za to między innymi hormony szczęścia: serotonina, oksytocyny i dopamina. Ponadto psy są doskonałym antydepresantem – wyciągają cię na świeże powietrze trzy raz dziennie i zmuszają do rozmowy z innymi spacerowiczami.

5. Komunikatywność

Brytyjscy badacze udowodnili, że 28 proc. właścicielek psów poznało swoją wielką miłość podczas spaceru z czworonogiem. Posiadanie psa wymaga częstego wychodzenia z domu. Spacery są dobrą okazją do zawierania znajomości z innymi właścicielami psów. Efekt? Stajemy się bardziej towarzyscy i otwarci na kontakt z innymi.

6. Elastyczność

Nawet najbardziej zagorzały perfekcjonista i wielbiciel pedantycznej czystości musi wywiesić białą flagę w kontakcie z czworonogiem. Dzięki psom nasza potrzeba perfekcji i kontroli ulega transformacji – częściej odpuszczamy i wybaczymy niedoskonałości – a tym samym stajemy się bardziej znośni dla naszego otoczenia.

7. Empatia

Posiadanie psa wymaga od nas dużej wrażliwości na komunikaty niewerbalne – bo przecież zwierzęta komunikują się z nami właśnie w taki sposób. Pies w domu wymaga, abyśmy stali się dobrymi i czułymi obserwatorami ich emocji i potrzeb. Taką wrażliwość przenosimy potem na innych. Dzięki psom potrafimy rozpoznawać i szybko interpretować niewerbalne sygnały u znajomych i przyjaciół.

Oczywiście posiadanie czworonogów ma o wiele więcej korzyści, niż jesteśmy tu w stanie wymienić. A jakie dodatkowe cechy wydobyły z was zwierzęta domowe?

 

Zobacz też:

Opracowanie: Kamila Gulbicka

Źródło: Ofeminin

Dodaj komentarz