fbpx

Książka przypłynie łódką do czytelnika. Inicjatywa weneckich bibliotek

Wenecki urząd miasta poinformował o nowej inicjatywie, w ramach współpracy między tamtejszymi bibliotekami. Aby ułatwić mieszkańcom zdobycie upragnionej lektury, wynajęto specjalną łódź, którą książka przypłynie do czytelnika.

Specjalna łódź oznakowana została jako “Sieć bibliotek Wenecji”. Z inicjatywy władz miejskich, załoga służy pomocą miłośnikom książek, którzy mieszkają w historycznym centrum i na okolicznych wyspach.

Ułatwienie dla starszych

Jak zapewnia urząd miasta, dzięki nowej usłudze poszukiwaną przez czytelnika książkę niedostępną w jego najbliższej bibliotece można szybko sprowadzić łodzią z innej placówki.

W ten sposób książki będą także dostarczane bezpośrednio do domów osób starszych. Jak podkreślono, seniorzy zmuszeni do domowej izolacji dotkliwie znieśli długą kwarantannę z powodu pandemii. Dlatego postanowiono wyjść im naprzeciw i umilić życie książkami, po które nie muszą chodzić.

Wenecja inwestuje w biblioteki

Władze Wenecji zainwestowały w ostatnich latach duże środki w miejskie biblioteki. Niedawno otworzono dwie kolejne. Teraz wszystkie połączy łódź pełna książek na pokładzie.

Dodaj komentarz