fbpx

Lekarze z Katowic przywrócili wzrok rocznemu Antosiowi

Lekarze z Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach przywrócili wzrok rocznemu Antosiowi z Pleszewa. Niewidome dziecko przeszło w ciągu jednego miesiąca dwa udane przeszczepy.

Mama Antosia od miesięcy walczyła o podjęcie leczenia jej synka. Z pomocą przyszli lekarze z Okręgowego Szpitala Kolejowego w Katowicach. Chłopiec przeszedł dwie udane operacje.

— Jestem wdzięczna wszystkim, którzy pomogli odzyskać wzrok mojemu dziecku. Dzięki temu dostał szansę na normalne życie — mówi mama chłopca, Edyta Stasiak.

W Okręgowym Szpitalu w Katowicach powstaje Europejskiego Centrum Okulistyki. Jest to naturalna konsekwencja tamtejszego potencjału kadrowego i sprzętowego. Warto dodać, że jest to największy w Polsce ośrodek transplantacji rogówki, w którym wykonuje się kilkaset zabiegów rocznie.

— Nasi lekarze jako jedyni w kraju przeprowadzają takie zabiegi u dzieci — poinformował dyrektor placówki, Adam Trzebinczyk.

Przeszczepienia rogówki u obuocznie niewidzących  pacjentów pediatrycznych, to zabiegi wyjątkowo rzadkie.

— Rocznie dzieci z taką wadą powodującą obuoczne niewidzenie rodzi się jedno, dwoje w kraju. Dlatego to tak wyjątkowy i trudny zabieg — dodaje dr hab. n. med. Dariusz Dobrowolski.

Źródło: wkatowicach.eu

 

Dodaj komentarz