fbpx

Hiszpańskie władze chcą wspomóc obywateli – wprowadzą dochód bezwarunkowy

Hiszpański rząd na kanwie ciężkiej sytuacji, w jakiej znaleźli się obywatele po wybuchu epidemii i żniwie, jakie zebrał COVID-19 chce sięgnąć po radykalne środki. Dochód bezwarunkowy będzie przyznawany, każdemu, kto jest obywatelem państwa.

Prace nad projektem prowadzi hiszpański resort przeciwdziałania wykluczeniu, zabezpieczania społecznego oraz migracji. Zmiany mają wejść w życie w ekspresowym tempie, po to by mieszkańcy mogli odczuć realne wsparcie państwa jak najszybciej. Nowinę tę ogłosiła tamtejsza minister gospodarki- Nadia Calvino. Na antenie telewizji La Sexta potwierdziła, iż rząd jest na etapie opracowania korzystnych dla obywateli dofinansowań. Zgodnie z podjętymi działaniami najpierw uruchomiony zostanie program pilotażowy, potem pomoc zostanie rozdysponowana na terenie całego kraju. Będą to rozwiązania utrzymane na stałe.

-„ Rząd podejmie wiele działań, aby nikogo nie zostawić samemu, począwszy od pracowników”.

-„ Zrobimy to tak szybko, jak się da. Chcemy, aby było to narzędzie nie tylko na tę wyjątkową sytuację, ale na zawsze”.- Brzmiały obietnice minister.

To nie pierwszy krok madryckich władz w stronę obywateli pogrążonych w strachu przed zarazą i cierpieniu po utracie bliskich. Pod koniec marca rząd kierowany przez Pedra Sancheza wprowadził bezwzględny zakaz redukcji etatów z powodu epidemii i jej skutków. Niestety przed podjęciem tych decyzji pracę zdążyło stracić 833 tys. Hiszpanów, większość z nich zatrudniona była na umowach czasowych.

 

Opracowanie: Katarzyna Maj

Źródło: o2.pl, m.bankier.pl

 

Dodaj komentarz