fbpx

W wieku 16 lat ważył ponad 150 kg, wtedy zrezygnował z jeżdżenia autobusem

16-letni Michael Watson przy wzroście 192 cm ważył ponad 150 kilogramów, czuł się źle ze swoją nadwagą, co odbijało się na relacjach z rówieśnikami. Wszystko się zmieniło, kiedy postanowił chodzić do szkoły pieszo. Robił tak przez dwa lata, niezależnie od pogody, zmienił także dietę. Dzięki tym prostym zabiegom nastolatek schudł 45 kg. Jego sukces został opisany na profilu w mediach społecznościowych.

Przełomowym momentem dla chłopaka były słowa kolegi z klasy, który powiedział Watsonowi, że ma coś na podbródku. Kiedy ten zaczął go wycierać, usłyszał:

“Nie na tym. Masz coś na trzecim.” – To naprawdę bolało – mówi Michael w wywiadzie dla przez CNN. – Moja pewność siebie była na poziomie zera – dodaje.

Nastolatek podjął wtedy decyzję o rozpoczęciu kuracji odchudzającej. Plan był prosty. Watson przestał jeździć do szkoły autobusem i zaczął przemierzać tę trasę pieszo. Droga do szkoły w obie strony zajmowała mu w sumie 40 minut, każdego dnia. Michael nie złamał swego postanowienia nawet podczas deszczowych dni, kiedy kierowcy proponowali mu podwózkę. Nastolatek zmienił również swoją dietę. Nie było to łatwe, gdyż Watson po szkole pracował w restauracji typu fast-food.

Dwa lata spacerów oraz dieta przyniosły imponujące efekty. Michael schudł ponad 45 kilogramów. Zmienił się nie tylko jego wygląd. Chłopak nabrał pewności siebie, teraz czuje się dużo lepiej wśród rówieśników. W przyszłości chciałby zostać aktorem.

Efektowna przemiana Watsona zrobiła wrażenie na władzach szkoły w Canton, którzy pochwalili się swym wytrwałym uczniem na Facebooku.

“Po latach nadwagi Michael wziął sprawy w swoje ręce. Przyjął zdrowy tryb życia, zaczął dbać o dietę i ćwiczyć, codziennie chodząc pieszo do szkoły (bez względu na warunki pogodowe). Teraz jest dumny z utraty 45 kg…” – czytamy w poście opublikowanym w mediach społecznościowych.

 

Pod notką pojawiły się dziesiątki gratulacji i wyrazów uznania.

Sam Michael przyznaje, że przez ostatnie dwa lata nie zawsze restrykcyjnie przestrzegał diety i miewał chwile słabości.

  • Każdy dzień to nowy dzień – powtarzał sobie wówczas i pracował nad poprawą rezultatów. – Można wszystkiego dokonać, jeśli się na tym skupisz – podsumowuje rezultaty swej kuracji.

Źródło: CNN

Dodaj komentarz