fbpx

400 absolwentów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu odebrało dyplomy lekarza

Podczas ceremonii wręczenia dyplomów na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, 400 świeżo upieczonych lekarzy odebrało swoje dyplomy. W trakcie uroczystości rektor uczelni, prof. Piotr Ponikowski, zwrócił się do nich słowami:”Nie zapomnijcie nigdy, jak ważna w naszym zawodzie jest empatia”.

Na uroczystość zjawiło się 400 absolwentów, którzy niedawno ukończyli studia medyczne. Towarzyszyli im najbliżsi oraz przyjaciele.  Prof. Ponikowski podkreślił w swoim przemówieniu, że absolwenci pochodzą z najlepszego uniwersytetu medycznego w Polsce, co potwierdza ranking THE WUR 2024.

Rektor podkreślił znaczenie wartości takich jak pasja, odwaga, współpraca, empatia i rzetelność w praktyce lekarskiej. Zaznaczył, że samo posiadanie wiedzy medycznej nie czyni kogoś dobrym lekarzem. Lekarze powinni widzieć w pacjencie człowieka z uczuciami, obawami i nadziejami, a nie tylko jednostkę chorobową.

Prof. Ponikowski podkreślił znaczenie empatii w medycynie, mówiąc o rosnącym znaczeniu komunikacji między lekarzem a pacjentem w nowych standardach kształcenia. Zaapelował o humanistyczne podejście do pacjentów, podkreślając, że muszą być traktowani jako ludzie z uczuciami, obawami i nadziejami.

Rektor przypomniał słowa z powieści Olgi Tokarczuk, mówiące o potrzebie współczucia i bycia słabym, by móc zrozumieć cierpienie innych. Podsumowując, prof. Ponikowski stwierdził, że aby być skutecznym lekarzem, należy przede wszystkim być dobrym człowiekiem i zachować swoją ludzką stronę.

One thought on “400 absolwentów Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu odebrało dyplomy lekarza

  • 31 października 2023 at 09:17
    Permalink

    Pytanie tylko ile z tych 400 osób będzie prawdziwymi lekarzami a nie tylko rzemieślnikami znającymi się i potrafiącymi jedynie to co im wpojono ?

    Reply

Dodaj komentarz