Zaskakująca tabliczka na drzwiach mieszkania papieża

Znany z poczucia humoru papież Franciszek kolejny raz zaskoczył wiernych podchodzących do wiary i życia z należytym według nich patosem. Na drzwiach mieszkania duchownego zawisła niedawno tabliczka z napisem „Zakaz narzekania”, którą otrzymał on od włoskiego psychologa Salvo Noego.

Jak stwierdził papież, jego najnowsze przesłanie do wiernych ma ostrzec ich przed negatywnymi skutkami zamartwiania się i marudzenia. Jako że on sam znany jest z bardzo pozytywnego nastawienia do życia, zechciał zachęcić do pozytywnego myślenia także innych ludzi.

„Ci, który naruszają ten zakaz, są narażeni na syndrom ciągłego czucia się ofiarą. Konsekwencją jest zmniejszenie poczucia humoru i zdolności do rozwiązywania problemów. Kara za narzekanie jest podwójna, jeśli odbywa się to w obecności dzieci. Aby móc dać z siebie jak najwięcej, skoncentruj się na swoim potencjale, a nie ograniczeniach. Przestań narzekać i zadbaj o poprawę swojego życia.”głosi podpis dodany do głównego hasła umieszczony na tabliczce.

 

 

 

Czytaj więcej na: pikio.pl

Dodaj komentarz