fbpx

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Kredyty konsolidacyjne to dość popularne rozwiązanie wśród pożyczkobiorców. Pożyczka konsolidacyjna ma jednak pewne elementy odróżniające ją od kredytu. Sprawdź, czym jest konsolidacja kredytów i jak wybrać najlepszą możliwą ofertę.
Na czym polega konsolidacja kredytów? Rodzaje kredytów konsolidacyjnych

Kredytem konsolidacyjnym nazywamy połączenie dwóch lub więcej zobowiązań w jedno, co skutkuje mniejszą ratą miesięczną. Obniżenie miesięcznych zobowiązań następuje poprzez wydłużenie okresu spłaty. Kredyt konsolidacyjny nie jest przekazywany bezpośrednio do kredytobiorcy. Pożyczkodawca sam spłaca dotychczasowe zobowiązania klienta.

Na rynku funkcjonują dwa rodzaje kredytów konsolidacyjnych: kredyty konsolidacyjne gotówkowe oraz kredyty konsolidacyjne hipoteczne. Kredyt konsolidacyjny gotówkowy jest częściej wybierany przez pożyczkobiorców, a także łatwiej go uzyskać. Instytucja finansowa przed udzieleniem kredytu sprawdzi zdolność kredytową wnioskodawcy i na tej podstawie podejmie decyzję. W przypadku pożyczki konsolidacyjnej hipotecznej nieruchomość jest zabezpieczeniem kredytu konsolidacyjnego, którego okres spłaty może wynosić nawet 30 lat.

Konsolidacja — jakie kredyty obejmuje? Czy można wziąć kredyt konsolidacyjny hipoteczny?

Na jakie zobowiązania można uzyskać kredyt konsolidacyjny? Przede wszystkim na kredyty gotówkowe, pożyczki gotówkowe, kredyty ratalne i kredyty samochodowe. Jednak w wielu przypadkach możliwe jest także zaciągnięcie kredytu konsolidacyjnego także na spłatę kart kredytowych czy bieżącego zadłużenia na rachunkach bieżących i debetów na koncie.

Określenie pożyczka konsolidacyjne hipoteczna odnosi się do sytuacji, w której nieruchomość jest zabezpieczeniem spłaty kredytu. Jednak instytucje finansowe dają możliwość włączenia do konsolidacji kredytu hipotecznego w przypadku, gdy klient ma problem ze spłacaniem dotychczasowych rat. Oczywiście w każdym przypadku jest to decyzja indywidualna i zależna od okoliczności, ale złożenie takiego wniosku nie jest wykluczone, a wręcz może pomóc, gdy raty miesięczne będą niższe.

Dodatkowa gotówka w przypadku kredytu konsolidacyjnego

Pożyczki gotówkowe konsolidacyjne, jak już wcześniej wspomniano, nie sprawiają, że pożyczkobiorca dostaje do ręki gotówkę. Instytucje finansowe, które udzielają kredytu konsolidacyjnego, same spłacają zobowiązania klienta. Czy w przypadku, gdy oprócz zmniejszenia raty dotychczasowych kredytów, potrzebujemy dodatkowej gotówki, musimy brać dodatkowy kredyt gotówkowy? Nie. Byłaby to bardzo absurdalna sytuacja. W takim przypadku możesz otrzymać kredyt konsolidacyjny oraz dodatkową gotówkę, a całkowita kwota kredytu zostanie rozłożona na jedną ratę.

Wydanie przez instytucję finansową pozytywnej decyzji do wniosku o kredyt konsolidacyjny z dodatkową gotówką zależy w większym stopniu od sprawdzenia historii kredytowej oraz udokumentowanie przez klienta odpowiednio wysokich dochodów.

Najtańszy kredyt konsolidacyjny. Sprawdź kalkulator i wybierz najlepszą opcję!

Jeśli chcesz wziąć kredyt konsolidacyjny, przede wszystkim sprawdź oferty kredytów konsolidacyjnych. Warto w takiej sytuacji przeanalizować także ranking kredytów konsolidacyjnych oraz wykorzystać kalkulator kredytu konsolidacyjnego na stronie https://www.17bankow.com/kredyty-konsolidacyjne. Całkowity koszt kredytu to wiele części składowych. Zwróć uwagę na to, jak wysoka jest rzeczywista roczna stopa oprocentowania – RRSO, a także pamiętaj, że nie zawsze tani kredyt konsolidacyjny to ten z najniższą ratą.

Sponsorowany

2 thoughts on “Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Dodaj komentarz