fbpx

Policjanci zaopiekowali się porzuconymi szczeniakami i znaleźli dla nich nowe domy

Policjanci z Kutna zaopiekowali się porzuconymi pieskami i znaleźli dla nich nowe domy. Teraz szukają osoby, która porzuciła zwierzęta.

Porzucone pieski błąkały się przy ul. Objazdowej w Kutnie. Zainterweniował mężczyzna, który powiadomił policjantów. Mundurowi nie tylko zaopiekowali się pieskami i nakarmili je, ale też od razu znaleźli dla nich nowe domy.

Interwencja policji

Policjanci pojechali we wskazane miejsce, aby sprawdzić tę informację. Funkcjonariusze na miejscu znaleźli trzy szczeniaki biegające przy drodze. Nieopodal w krzakach znajdowało się również kartonowe pudełko wyścielone materiałem.

Pomimo próby ustalenia okoliczności porzucenia psiaków, funkcjonariuszom tego dnia nie udało się dotrzeć do właściciela, który porzucił zwierzęta. Policjanci zaopiekowali się szczeniakami, a także znaleźli dla nich domy.

Dwa psy przygarnęli policjanci, którzy brali udział w interwencji. Trzecim szczeniakiem zaopiekował się Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Kutnie mł.insp. Paweł Ciechanowski.

Jak przypomina policja porzucenie zwierzęcia, a w szczególności psa lub kota zgodnie z Ustawą o Ochronie Zwierząt jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności do lat 3.

 

 

Dodaj komentarz