fbpx

8-miesięczna dziewczynka przestała oddychać, uratował ją strażak

Podczas spaceru po jednym z Wrocławskich parków omal nie doszło do tragedii. 8-miesięczna Ola zadławiła się zabawką i przestała oddychać. Uratował ją strażak z pobliskiej jednostki.

Do zdarzenia doszło w niedzielę w Parku Mikołaja Kopernika we Wrocławiu. Spacerowało tam małżeństwo z dwiema córkami. Młodsza, 8-miesięczna Ola, w pewnym momencie zadławiła się zabawką i przestała oddychać.

Profesjonalne zachowanie strażaka

Przerażony ojciec próbował wyjąć zabawkę, ale niestety bezskutecznie. Nie tracąc czasu, wziął dziecko na ręce i pobiegł do znajdującej się w pobliżu Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP Nr 1. Ojca z małą dziewczynką zauważył strażak str. Kamil Ziółkowski. Natychmiast zareagował — odebrał dziewczynkę z rąk mężczyzny i rozpoczął udrażnianie dróg oddechowych.

— Ułożył małą Olę na lewej ręce twarzą w dół, po czym z wyczuciem wykonał kilka uderzeń między łopatkami — przekazuje Lech Lewandowski z Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej we Wrocławiu.

Po kilku chwilach Ola znów zaczęła oddychać. Na miejsce wezwano karetkę pogotowia, która zabrała dziewczynkę do szpitala. Wdzięczni rodzice podziękowali dzielnemu strażakowi, który dopiero niedawno zaczął swoją służbę.

— W listopadzie będzie miał pierwszy rok służby w PSP. Ma jednak sporo doświadczenia, ponieważ przed wstąpieniem do PSP pracował jako ratownik wodny. Teraz jako strażak ma na swoim ratowniczym koncie uratowane życie małej Oli, a to stanowi bardzo dobry prognostyk na jego ratowniczą przyszłość — dodaje Lech Lewandowski.

Dodaj komentarz